Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lords of the Fallen sprzedało się już w nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy

700 tysięcy wysłano do sklepów.

W kilka dni od premiery, na całym świecie sprzedano ponad 200 tysięcy egzemplarzy gry Lords of the Fallen od polskiego CI Games.

Strach nie kupić

„Gra na wczesnym etapie produkcji cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dystrybutorów i graczy, co przełożyło się na liczbę zamówień przedpremierowych, w ramach których sprzedaliśmy kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy” - wyjaśnia prezes firmy w informacji prasowej.

„Fizycznie w ciągu kilku pierwszych dni od premiery w rękach graczy znalazło się już ponad 200 tysięcy egzemplarzy.”

- Po tygodniu sprzedaży jesteśmy pewni sukcesu gry. Dotąd sprzedaliśmy ponad 700 tysięcy egzemplarzy i są to dane konserwatywne. Nie mamy bowiem jeszcze pełnych danych, więc podajemy tylko te, które są potwierdzone - powiedział Marek Tymiński na konferencji prasowej.

W tym przypadku prezes jako „sprzedane” podał wszystkie kopie wysłane do sklepów, a nie kupione bezpośrednio przez graczy. W samej Polsce wyczerpał się nakład premierowy, obejmujący 26 tysięcy pudełek.

- Budżet na produkcję gry wyniósł 42 mln zł, a pracowało nad nią 170 osób. Na dziś sprzedaż obejmuje 72 kraje w 13 wersjach językowych, dostępne są na wszystkie platformy: PC, PlayStation 4 i Xbox One - wyliczał Tymiński.

Gra zaczęła już podobno na siebie zarabiać, ponieważ do pokrycia kosztów produkcji potrzebna była sprzedaż na poziomie 500 tysięcy egzemplarzy. Tutaj - ponownie - CI Games pod uwagę bierze gry wysłane do sklepów.

Lords of the Fallen ukazało się 28 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Gracz trafia do fantastycznej, mrocznej krainy, której przywódcy zabili boga, chcąc wyrwać ludzkość spod jego wpływu.

Obecny na konferencji serwis Polygamia donosi także, że rozpoczęto prace nad dodatkiem DLC "Gdzie mądrość spotyka władzę". Rozszerzenie ma zapewnić 2,5 godziny rozgrywki, a akcja zostanie umieszczona w labiryncie sterowanym przez gracza. Celem będzie potyczka z bossem, a przeciwnikami pobocznymi - kościotrupy.

CI Games szuka już podobno deweloperów do prac nad „nową grą RPG”, co może sugerować, że produkcja doczeka się kontynuacji. O tym, że twórcy planują przygotować całą trylogię, pisaliśmy już w sierpniu ubiegłego roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze