Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lord of the Rings Gollum - wybory, jak wygrać spór

O sprzeczaniu się z samym sobą.

Podczas zabawy w grze Władca Pierścieni Gollum co jakiś czas będziemy mogli dokonać wyborów, pomagając jednej z osobowości głównego bohatera przekonać drugą stronę do naszej racji. Odbywa się to w formie krótkiej mini-gry. Na tej stronie wyjaśniamy, jak wygrać spór.

Dyskusję zaczynamy od wybrania, po której stronie wewnętrznego konfliktu Smeagola chcemy się opowiedzieć. Następnie zostaniemy przeniesieni na specjalny ekran z wyborem argumentów. Do wygrania sporu musimy uzyskać więcej argumentów niż nasz przeciwnik, a liczba dostępnych „szans” jest widoczna na dole ekranu - im bardziej istotny temat rozmowy, tym więcej szans mamy dostępnych.

W grze nie ma jednoznacznego klucza pozwalającego zawsze wybierać poprawne opcje dialogowe - musimy po prostu brać pod uwagę cechy obu osobowości żyjących w Smeagolu i na tej podstawie zaznaczać odpowiedzi. W przypadku przegrania sporu, automatycznie postać dokona wyboru należącego do przeciwnika rozmowy. Wskazówki mogące pomóc w wygraniu kłótni zamieszczamy poniżej:

  • Próbując przekonać Golluma, trzeba pamiętać, że jest on przebiegły, zdradziecki, mściwy, kłamliwy i okrutny. Przejawia też objawy paranoi i będzie chciał przede wszystkim ratować swoją skórę. Jednocześnie kieruje się swego rodzaju zdrowym rozsądkiem. Dyskutując z Gollumem można podnosić argumenty, że postąpienie zgodnie z wolą Smeagola zapewni naszej postaci jakiś zysk, lub pozwoli zemścić się na oprawcach. Nie pomoże natomiast odnoszenie się do współczucia czy chęci bezinteresownej pomocy.
  • Smeagol jest oczywiście przeciwieństwem Golluma. To postać w wielu przypadkach lojalna, uczciwa i dobroduszna, ale też łatwa do zastraszenia. Aby wygrać spór ze Semagolem, najłatwiej jest spróbować go wystraszyć lub wytknąć mu jego naiwność. Sprawdzi się również również zapewnienie go, że podążanie za wskazówkami Golluma pomoże mu ochronić coś lub kogoś cennego. Natomiast próba bezpośredniego namawiania Smeagola do niegodziwych czynów wywoła sprzeciw lub obawę o konsekwencje.

Następnie: Lord of the Rings Gollum - wybory: czy mają znacznie

Spis treści: Lord of the Rings Gollum - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze