Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Loot River wygląda świetnie. Połączenie gry logicznej i roguelike

Także w Game Pass.

Wczoraj premierę miała gra Loot River, projekt słowackiego straka.studiov oraz polskiej firmy wydawniczej Superhot. Otrzymujemy imponującą, pikselową oprawę graficzną oraz mechanikę zabawy łączącą tytuły logiczne oraz roguelike.

Zajmujemy się eksplorowaniem generowanego proceduralnie labiryntu podziemi, dzierżąc moc reliktu, który pozwala przesuwać bloki, na których stoi nasza postać. Nietypowy talent możemy wykorzystać nie tylko do tworzenia ścieżek, ale także do walki.

„Przemierzając niekończące się katakumby, gracze napotkają bestie, zagubionych wędrowców i bossów” – czytamy w opisie. Do tego sporo elementów wyposażenia do znalezienia, pozwalających rozwijać możliwości.

Proceduralne generowanie lokacji zapewnia różnorodność przy wielu podejściach. W myśl zasad roguelike, po każdej śmierci budzimy się w „równoległym wszechświecie”, zaczynając podejście od nowa.

Loot River jest już dostępne na PC (na Steamie) oraz na Xboksach, także w ramach Game Pass.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze