Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lokacje z Horizon Forbidden West porównane z rzeczywistością

Prawdziwe San Francisco kontra cyfrowe ruiny.

Na kanale ElAnalistaDeBits w serwisie YouTube opublikowano materiał, który porównuje przedstawione w niedawnym gameplayu z Horizon Forbidden West ruiny San Francisco z prawdziwym miastem.

W nagraniu podkreślono, że we fragmencie rozgrywki dostrzec można styl budownictwa charakterystyczny dla obszaru metropolii, w którym toczy się akcja gry. Autorzy filmu zwrócili też uwagę na widoczny w jednej ze scen wieżowiec Transamerica Pyramid.

W gameplayu główna bohaterka - Aloy - przemierza także ruiny Narodowej Bazyliki Świętego Franciszka z Asyżu, zlokalizowanej w San Francisco. Deweloperzy przygotowując pozostałości budynku nie zapomnieli o elementach wyróżniających konstrukcję.

W ukazanej przez twórców sekwencji postać trafia w okolicę rzeki z wrakami samochodów. Jak zwrócili uwagę autorzy porównania, obecnie jest to jedna z ulic wspomnianej metropolii. Nie zabrakło też słynnego mostu Golden Gate.

Horizon Forbidden West ukaże się jeszcze w tym roku na PS5 i PS4.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze