Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Logo Kojima Productions usunięte ze strony Silent Hills

Co dalej z horrorem?

Logo studia Kojima Productions usunięto z oficjalnej strony horroru Silent Hills/P.T.

Przed

Obrazki przedstawiające witrynę „przed i po” opublikował serwis Gamespot. Jak widać w lewym, dolnym rogu screenów, wcześniej umieszczono na nich symbole Kojima Productions i Fox Engine, teraz został tylko ten drugi.

Taka sytuacja nie powinna być zaskoczeniem po tym, jak do podobnej „korekty” stron doszło w przypadku Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes i The Phantom Pain.

Konami zapewniło, że Kojima pozostaje w stu procentach zaangażowany w dokończenie tego drugiego tytułu, ale jego dalsza przyszłość stoi pod znakiem zapytania.

Gamespot poinformował wcześniej, że kontrakt Kojima Productions i Konami zakończy się w grudniu tego roku. The Phantom Pain ukaże się we wrześniu. Data premiery Silent Hills nie jest znana, ale na pewno jest jeszcze odległa.

Japońska firma zapewnia w oświadczeniu, że zmieniła strukturę z bazującej na studiach na bardziej centralną, nieco na wzór Ubisoftu. Dlatego też Kojima Productions nie będzie już wymieniane jako osobny oddział.

Obecnie możliwe jest, że prace nad Silent Hills będą kontynuowane bez Kojimy, jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia przed wygaśnięciem wspomnianego kontraktu. Warto dodać, że Konami ochoczo zapewniało, że los The Phantom Pain nie jest w żaden sposób zagrożony, ale już na podobną deklarację w przypadku horroru nie można na razie liczyć.

I po
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze