Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Logitech ujawnia nowe kierownice na PlayStation 4 i Xbox One

G29 i G920.

Firma Logitech ujawniła dwa nowe modele kierownic - znane już od jakiegoś czasu G29 oraz G920.

Pierwszy model to następca udanego G27, przeznaczony dla posiadaczy PC, PlayStation 3 i PS4. Drugie urządzenie jest podobnej konstrukcji, ale zadziała już tylko z PC i Xbox One.

G29 wyposażono w funkcje o trudnych nazwach, takie jak „mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego o dwóch silnikach” oraz „cicha przekładnia ze spiralnymi kołami zębatymi”.

Jest też ręcznie zszywane, skórzane obicie oraz pedały ze stali nierdzewnej, a także „mechanizm eliminujący luz zarówno na kierownicy, jak i w pedałach”.

Na urządzeniu znaleźć można także zestaw przycisków PlayStation oraz pomocne przy zmienieniu biegów diody LED i półautomatyczne łopatki.

„Przez ostatnie 18 miesięcy pracowaliśmy wspólnie z Sony, żeby stworzyć w pełni licencjonowaną kierownicę wyścigową i jestem szczęśliwa, że dzisiaj możemy ją oficjalnie zapowiedzieć” - komentuje Izabela Sulima z Logitechu.

G29 Driving Force zadebiutuje w Polsce w lipcu, w sugerowanej cenie na poziomie 1600 zł.

Identyczne w założeniach jest G920, ale tutaj wprowadzono oczywiście przyciski zgodne ze sprzętem Microsoftu. Ta kierownica ukaże się w polskich sklepach w październiku, w tej samej cenie. W obu przypadkach opcjonalnie dokupimy sześciobiegowy drążek zmiany biegów Driving Force Shifter, za 250 zł.

„Jesienią, gdy pojawi się Forza Motorsport 6, wszyscy wielbiciele wyścigów będą mogli w pełni zanurzyć się w grze dzięki kierownicy Logitech G920” - mówi James Hunter z działu Xbox, ujawniając przy okazji przybliżoną datę premiery Forzy 6.

Dlaczego Logitech potrzebuje aż dwóch kierownic na konsole obecnej generacji? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zapewne o chip bezpieczeństwa, o czym wspominaliśmy w naszym artykule z listopada.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze