Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Logitech rezygnuje z produkcji części akcesoriów dla graczy

W trzecim kwartale fiskalnym firma zanotowała 180 mln dol. straty.

Logitech, producent myszek, klawiatur i innych akcesoriów dla graczy, planuje przerwać produkcję części modeli i skupić się na urządzeniach mobilnych.

Wielofunkcyjne piloty, pady i dżojstiki nie pasują do „obecnego kierunku rozwoju firmy” - ogłosiła firma. Jednocześnie opublikowano raport finansowy za trzeci kwartał fiskalny, w którym firma osiągnęła straty na poziomie 180 mln dol.

Podstawowe wyposażenie każdego gracza

Bracken Darrell, szef Logitech stwierdził, że firma musi nadążyć za rosnącym rynkiem tabletów i telefonów i zacząć wycofywać nierentowne produkty, takie jak piloty, akcesoria do konsol, systemy bezpieczeństwa i stacje dokujące do głośników.

„Tak jak wspominaliśmy na początku kwartału, głównym czynnikiem, który miał negatywny wpływ na wyniki finansowe, była słabnąca sprzedaż na rynku PC„ - tłumaczy Darrell. „Takie rezultaty są nie do przyjęcia, dlatego też podjęliśmy zdecydowane kroki, by zmienić sytuację.”

„Chcemy zwiększyć zaangażowanie na rynku tabletów. Jeszcze w tym kwartale zaprezentujemy nowe urządzenia” - dodał.

Problemy ze słabnącą pozycją rynku PC ma również Intel, który opublikował kilka dni temu raport, w którym informuje o 27-procentowym spadku przychodów.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze