Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Liczba abonentów World of Warcraft przekroczyła ponownie 10 milionów

Sprzedano 3,3 mln kopii nowego dodatku.

Blizzard poinformował, że premiera dodatku Warlords of Draenor przełożyła się korzystnie na kondycję World of Warcraft - liczba abonentów wzrosła o 2,6 mln.

Jeszcze w połowie października informowaliśmy, że liczba subskrypcji w popularnej grze sieciowej wynosi 7,4 mln. Teraz ponownie przekroczono poziom 10 milionów, „ze wzrostem we wszystkich głównych regionach”. Ostatnio podobny wynik zanotowano we wrześniu 2012 roku, wraz z debiutem Mists of Pandaria.

Podano także, że w okresie pierwszych 24 godzin sprzedano 3,3 mln egzemplarzy dodatku Warlords of Draenor, w dystrybucji pudełkowej i cyfrowej. Rozszerzenie ukazuje się dopiero dzisiaj w Chinach, więc liczby zapewne jeszcze wzrosną.

„Włożyliśmy w ten dodatek dużo ciężkiej pracy i pasji. Doceniamy ciepłe słowa od graczy i wsparcie, jakie pokazują dla World of Warcraft” - napisał Mike Morhaime, dyrektor generalny Blizzard Entertainment.

Nowe rozszerzenie to opowieść o ataku Żelaznej Hordy - armii orków z przeszłości - na krainę Azeroth. Gracze biorą udział w kontrataku. Trafią na kontynent Draenor, gdzie postarają się przerwać inwazję.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze