Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Zniszczyć bazę Starkiller

Rozdział IX, w którym próbujemy wysadzić w powietrze bazę Nowego Porządku.

W celu rozpoczęcia tego rozdziału skieruj się w stronę statku. Na miejscu mechanik poprosi cię, abyś znalazł nowego droida. Wróć na pas i udaj się w prawo szlakiem wytyczonym przez niebieskie monety. Po dotarciu do skrzyń skorzystaj z lornetki.

Przy jej pomocy namierz skrzynię znajdującą się na górze, po czym hakami dwóch bohaterów zrzuć ją na ziemię. Z klocków stwórz robota R2-D3, którym wyrusz z powrotem do statku. Kiedy zajmie miejsce przełącz się na pilota i też zajmij miejsce w maszynie, po czym rozpocznie się właściwa część misji.

Natarcie na Starkillera

W pierwszej fazie walki skup się przede wszystkim na ostrzeliwaniu wrogich maszyn oraz unikaniu przeszkód, a zwłaszcza dział i wystrzeliwanych przez nie pocisków (obrazek powyżej).

Po dotarciu do oscylatora będziesz musiał go zniszczyć przy pomocy torped. Kieruj się w stronę różowych kul, w które wlatuj - pamiętaj, że możesz od razu zebrać ich kilka. Następnie leć w stronę wskazanych przez strzałki obiektów, które atakuj torpedami, gdy pokaże się nad nimi klawisz ataku (obrazek powyżej). W sumie będziesz musiał w ten sposób trzy małe przekaźniki i dużą wieżę. Kiedy skończysz rozpocznie się kolejna część misji.

Ucieczka Rey

Skieruj się w prawo i rzuć kijem Rey w otwór na ścianie (obrazek powyżej), po czym przeskocz na drugą stronę. Wejdź do korytarza i skieruj się w prawo.

Po wyjściu na pomoście wskocz na czerwoną rurę z prawej (obrazek powyżej) i wejdź na górę, gdzie przeskocz po kilku uchwytach. Kiedy szturmowcy odejdą wskocz na górę i zniszcz obiekt z lewej.

Z klocków stwórz kołowrót (obrazek powyżej), wbij w niego kij i zacznij obracać. Kiedy czerwony drążek zjedzie na dół zmień i postać i złap szturmowcem drążek, dzięki któremu dostanie się na górę.

Podejdź żołnierzem co pomarańczowego uchwytu z prawej i użyj na nim haka. Następnie zmień postać na Rey i wskocz nią na górę korzystając z podwyższenia z lewej (obrazek powyżej).

Na miejscu załatw dwóch szturmowców i zniszcz obiekt z prawej, po czym z klocków, z prawej strony, zbuduj generator, który uruchomi dźwig z uchwytem. Zmień postać na szturmowca i użyj haka (obrazek powyżej), żeby dostać się na górę.

Zniszcz generator i postaw drabinę. Wejdź na górę żołnierzem, użyj haka na uchwycie, a potem przeskocz szturmowcem na prawo (obrazek powyżej) ponownie używając haka. Podejdź szturmowcem do komputera i stwórz z elementów postać w białym kombinezonie, dzięki czemu Rey będzie mogła do ciebie dołączyć.

Wejdź dziewczyną na ścianę i odbij w prawo. Zniszcz obiekty i stwórz z klocków brakujący fragment podłogi, po czym przepchaj wtyczkę do gniazdka z prawej (obrazek powyżej). Po odblokowaniu przejścia poniżej wejdź do niego Rey i szturmowcem. Dziewczyną przejdź w prawo i zniszcz okoliczne obiekty, po czym przełącz się na żołnierza.

Zejdź na dół, a potem udaj się w prawo, gdzie wskocz na górę przy pomocy haka. Zniszcz obiekt i z klocków stwórz przewód z prawej strony - w ten sposób podniesiesz filar na górze z lewej (obrazek powyżej). Przełącz się na dziewczynę i przejdź w prawo, następnie zniszcz żołnierzem przewód i zbuduj drugi, tym razem z lewej strony, dzięki czemu Rey będzie mogła przejść dalej. Na miejscu złap dźwignię, dzięki której bohaterowie znów będą mogli się połączyć.

Poczekaj, aż podmuch z dołu wyrzuci was w górę, po czym skierujcie się w prawo. Załatw dwójkę wrogów, po czym zniszcz obiekty i stwórz z nich windę (obrazek powyżej). Wjedź nią na górę, a następnie użyj haka żołnierza na uchwycie z prawej. Załatw dwóch rywali, zniszcz okoliczne przedmioty i poskładaj z nich drabinę.

Przełącz się na Rey i podejdź do rozpędzającego pola, które wyrzuci się na lewą stronę. Przy platformie wciskaj klawisz na ekranie tak długo, aż wdrapiesz się na górę, po czym wejdź na ścianę, a następnie zacznij przeskakiwać po uchwytach z prawej (obrazek powyżej). Uważaj, bo powtórzy się tu sytuacja z możliwością spadnięcia dziewczyny.

Po przejściu w prawo udaj się na za rogiem w górę ekranu. Strzel w tarczę, a następnie wskocz na drążek (obrazek powyżej), który odblokuje prawą komorę z droidem z miejscem na hak dla szturmowca. Użyj go, a potem podejdź żołnierzem do terminalu z lewej.

Po ustawieniu szturmowca z lewej odblokuje się miejsce na kije, który wbij Rey, po czym zacznij kierować się po drążkach w lewo (obrazek powyżej), na koniec łapiąc się ściany i wchodząc na górę, gdzie zakończy się ta część etapu.

Wnętrze oscylatora

Zacznij kierować się w dół ekranu. Po dotarciu do obszernej hali skieruj się w lewo. Odeprzyj atak szturmowców, a następnie użyj haka Hana Solo na uchwycie z prawej (obrazek powyżej). Z klocków stwórz natomiast pierwszą bombę.

Przejdź w prawo, odeprzyj kolejny atak, a następnie strzel w dwie tarcze nad laserową barierą (obrazek powyżej). Skieruj się dalej w prawo, załatw następnych szturmowców, a potem wskocz na platformę na górze ekranu korzystając z haka.

Podejdź do latających symboli, użyj lornetki i zlokalizuj punkt na lewo i na górze od Hana Solo (obrazek powyżej). Skorzystaj z haka, żeby przedostać się na lewo, gdzie zniszcz zbiornik, z klocków zbuduj podłogę i zrzuć na dół kontener.

Rzuć w pojemnik ładunkiem wybuchowym Chewbakki, a z klocków stwórz drugą bombę. Wróć na środek pomostu, zejdź na dół, a potem w lewo. Załatw szturmowców, po czym Chewbakką pociągnij żółte drążki (obrazek powyżej). Z klocków stwórz najpierw mechanizm z prawej strony, a potem zniszcz go i zbuduj drugi, tym razem z lewej strony kabiny z droidem.

Wjedź odblokowanym droidem na małą platformę z prawej (obrazek powyżej), a z powstałych klocków stwórz kolejną, trzecią już bombę. Następnie skieruj się w prawą stronę lokacji.

Załatw kolejną grupę przeciwników, koncentrując się zwłaszcza na droidzie z czerwoną lampką, który będzie stale wzywał posiłki. Następnie zniszcz butle w narożniku z prawej i podnieś pokrętło (obrazek powyżej).

Udaj się z nim w lewą stronę i przyłóż do miejsca wskazanego niebieską strzałką (obrazek powyżej). Następnie zniszcz kontener z prawej, a z klocków stwórz z lewej strony dwie poręcze, które pociągnij Chewbakką. W ten sposób wysuniesz pomarańczowy uchwyt, w który strzel Hanem Solo. Na koniec zbuduj z rozrzuconych klocków ostatnią bombę.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Finał

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowsze artykuły