Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Ucieczka z Finalizera

Ruszamy dalej, po drodze rozwiązując zagadki i walcząc z przeciwnikami.

Aby rozpocząć kolejny etap musisz na Jakku podążać za niebieskimi, przezroczystymi monetami. Przełącz się na szturmowca FN-2187 i podejdź do komputera stojącego przy kapitan Phasmie.

Z dostępnych elementów, które się pojawią, musisz stworzyć postać szturmowca w charakterystycznym, białym kombinezonie. Przesuwaj poszczególne elementy postaci korzystając z klawiszy widocznych na ekranie, aż stworzysz postać w bieli. Następnie wejdź z Poe do transportera z lewej i potwierdź, że chcesz kontynuować tryb fabularny.

Hangar Finalizera

W hangarze możesz ominąć przeciwników lub ich zaatakować - wybór należy do ciebie. Udaj się w prawo, zejdź na dół po schodach i przepchnij ciężki obiekt w prawo (obrazek powyżej), a potem w górę. Następnie we dwóch przepchnijcie kolejne klocki w prawo, aż utworzą most, po którym przejdź.

Udaj się w prawo i zniszcz wszystkie okoliczne obiekty. Z klocków stwórz platformę, z której wybij się na górę i w prawo (obrazek powyżej). Skieruj się w prawo.

Użyj haka swojego szturmowca na chwytaku na górze ekranu (obrazek powyżej), po czym przepchnij kanister w prawo. Przeskocz na drugą stronę i skorzystaj z haka na następnym chwytaku, dzięki czemu stworzysz przejście dla robota.

Zniszcz duży kanister z prawej i zbuduj z klocków duży budzik (obrazek powyżej), który obudzi robota R-3PO. Przejdź nim w lewą stronę i podejdź do komputera nad którym unoszą się wrogie maszyny.

Będziesz musiał rozwiązać prostą łamigłówkę - twoim celem jest włączenie przycisków z prawej strony (obrazek powyżej) w takiej samej kolejności, w jakiej zostaną wyświetlone na ekranie. Wybieraj kolejne elementy i aktywuj je, co spowoduje uruchomienie myśliwca.

Od tej pory rywale będą was atakować. Rozpraw się z pierwszą grupą, a z klocków, które znajdziesz przed sobą stwórz generator z prawej strony (obrazek powyżej), po czym przeskocz na podwyższenie z prawej.

Następnie przejdź na czerwony gzyms na górze ekranu i kontynuuj w lewo, aż dotrzesz do drążka (obrazek powyżej), na który wskocz. Po zejściu na dół zniszcz generator i stwórz z lewej strony działko. Włącz je, a po chwili ściana do sterowni runie.

Zniszcz działo, ponownie stwórz generator i udaj się na górę, wchodząc do pomieszczenia za zniszczoną niedawno ścianą. Załatw przeciwników w środku i podejdź szturmowcem do komputera, gdzie na ekranie ponownie ułóż postać żołnierza w białym kombinezonie (obrazek powyżej).

Kiedy w hangarze pojawią się posiłki podejdź do osłony z lewej i zacznij ostrzeliwać przeciwników. Uważaj zwłaszcza na tego z ciężkim karabinem i chowaj się, kiedy wiązka laserów zmierza w twoją stronę. Jeśli chcesz się go łatwo pozbyć, to wyeliminuj pozostałych rywali napełniając tym samym niebieski pasek. Następnie wychyl się i skorzystaj z ulepszonego strzału z blastera (obrazek powyżej), aby szybko go pokonać.

Po uporaniu się ze wszystkimi szturmowcami (jeden może skryć się za osłoną z prawej), bohaterowie przeskoczą do przodu za kolejną osłonę. Rozpraw się ze zwykłymi żołnierzami, a potem przejdź Poe na lewą stronę i użyj haka na chwytaku (obrazek powyżej). W ten sposób pozbawisz osłony żołnierza ze stacjonarnym działkiem, dzięki czemu z łatwością go pokonasz.

W kolejnym etapie walki będziesz musiał zniszczyć silnie opancerzone działo. Załatw zwykłych żołnierzy, po czym strzel w wybuchową beczkę z prawej strony (obrazek powyżej).

Następnie wybierz postać Poe i przejdź za osłonę z prawej. Użyj lornetki i zlokalizuj słaby punkt na działku (obrazek powyżej). Kiedy ten zostanie odkryty zacznij go ostrzeliwać. Identycznie postąp z karabinem po drugiej stronie działka. Kiedy skończysz udaj się do statku z lewej.

Ostatnim celem w tej części misji będzie narobienie strat w hangarze. Zacznij od ostrzelania sterówki przed tobą, następnie zniszcz wszystkie statki bojowe z lewej (obrazek powyżej), a potem następną grupę. Na sam koniec będziesz musiał ostrzelać dwa działa znajdujące się na dole.

Na zewnątrz Finalizera

Po znalezieniu się w myśliwcu Tie na zewnątrz twoim celem będzie zniszczenie 10 działek. Odleć nieco od krążownika, zrób nawrót i ostrzeliwuj je z dystansu (obrazek powyżej). Pamiętaj, że część działek jest na górze, a część znajduje się pod kadłubem. Co pewien czas na twoim statku może pojawić się czerwony celownik oznaczający, że jesteś namierzany przez wrogi myśliwiec. Manewruj wtedy tak, aby nie mógł cię trafić.

W drugiej części bitwy będziesz musiał zniszczyć potężne działo. Zanim przystąpisz do ataku polataj nieco przy krążowniku i zlokalizuj kilka różowych punktów z torpedami. Dobrze by było, gdyby udało ci się zebrać od razu trzy. Następnie leć w kierunku działa uważając na wystrzeliwane przez nie pociski, a kiedy wokół niego zaświeci się różowa poświata i pojawi się klawisz, który masz wcisnąć, odpalaj torpedę (obrazek powyżej). Po zniszczeniu dwóch generatorów przeprowadź ostatni atak na samo działo.

W trakcie dalszej części ucieczki omijaj wrogie rakiety i statki, samemu biorąc je na cel i prowadząc ostrzał (obrazek powyżej). Po chwili ucieczka zakończy się.

Cmentarzysko Jakku

Po animacji z rozbiciem się statku otrzymasz kontrolę nad nową postacią - Rey, którą zacznij zjeżdżać po piasku, omijając napotykane na drodze przeszkody (obrazek powyżej). Na dole rozpraw się z grupą przeciwników, po czym z klocków stwórz któryś z trzech obiektów (np. pojazd z lewej).

Stań na środku lokacji (w miejscu z latającymi niebieskimi literami) i spójrz Rey przed siebie. Użyj lornetki i zlokalizuj wrota (obrazek powyżej). Następnie wsiądź na dużego zwierza znajdującego się nieopodal i zniszcz nim wrota, po czym naładuj robotem generator.

Wskocz Reyą na drążek z prawej, a potem w górę. Załatw wrogów i przejdź w prawo stając na klockach nadających przyspieszenie (obrazek powyżej). W ten sposób przeskoczysz na drążek, z którego dostań się na kolejny z prawej strony. Wdrap się na górę i przeskocz na kolejny, aż uda ci się odblokować generator, który naładuj BB-8.

Po wejściu do środka rusz Rey przed siebie, przeskakując przy tym po dwóch chybocących się tyczkach. Na końcu drogi przy szybie znajdziesz kilka obiektów. Zniszcz je i stwórz generator, który napędzi pobliskie koło. Kiedy to się zatrzyma rzuć w środkowy otwór kijem Rey. Następnie wskocz na niego i przeskocz w lewo (obrazek powyżej), po czym kontynuuj marsz w tym kierunku.

Po animacji wdrap się na górę wciskając klawisz, który pojawi się na ekranie, a potem skacząc. Przejdź w lewo i zepchnij na dół pudło z klockami, z których stwórz platformę. Ta wyrzuci BB-8 w górę (obrazek powyżej).

Skieruj się w prawo eliminując napotkanych rywali. Następnie wjedź do lokacji za pękniętą szybą i skorzystaj z niskiego przejścia (obrazek powyżej). W nowym pomieszczeniu użyj prądu na generatorze.

Zmień postać na Ray, wskocz na górę po elementach w narożniku z prawej, a na górze udaj się w lewo. Wskocz na jedną z dwóch ścian (obrazek powyżej) i odbijaj się tak jedna od drugiej, aż znajdziesz się na szczycie, gdzie wyrusz w prawo. Zrób wślizg pod przeszkodą, a potem wejdź na rozpędzające klocki i przeskocz na ścianę z prawej.

Wejdź na górę, przejdź w prawo i zejdź na dół przez pękniętą szybę. Załatw kilka ptaków, po czym zniszcz kontenery. Stwórz z nich kołowrót w narożniku z prawej (obrazek powyżej), po czym wbij w niego kijek Rey i zacznij obracać tak, aby podnieść myśliwiec.

Kiedy dołączy do ciebie robot zniszcz kołowrót i stwórz z klocków platformę z prawej. Wejdź na nią BB-8 (obrazek powyżej) i zacznij się obracać tak długo, aż otworzysz wrota, przez które wyjdź.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Przyczółek Niima

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze