Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Ruch Oporu

Rozdział VII, gdzie przygotowujemy do odloty Sokoła Millennium.

Aby rozpocząć zadanie zacznij iść przed siebie. Po dotarciu do srebrnych klocków blokujących drogę zniszcz je bombą Chewbakki, a przy niebieskich znakach unoszących się w powietrze skorzystaj z lornetki Hana Solo.

Zlokalizuj słaby punkt na drzewie z lewej, po czym przetnij go mieczem świetlnym Finna. Następnie rusz przed siebie i w prawo, aż do statku, gdzie będziesz mógł zacząć nową misję fabularną.

Baza Ruchu Oporu

Po rozpoczęciu zadania udaj się w lewo i podejdź robotem C-3PO do komputera przy ścianie. Twoim celem będzie wciskanie wyświetlonych na ekranie klawiszy w momentach, gdy symbol na dole będzie zgody z tym na górze (obrazek powyżej). Jeśli ustawisz te same obrazki, to z lewej otworzą się drzwi.

Kiedy wyją zza nich żołnierz zmień postać na generał Leię i podejdź do nich. Wydaj im rozkaz wciskając klawisz, który pojawi się na ekranie. Następnie przejdź w prawo i strzel w pomarańczowy uchwyt na górze (obrazek powyżej). Po chwili pomogą ci żołnierze, dzięki którym ściągnięcie skrzynię na ziemię.

Wskocz generał na górę i złap się drążka (obrazek powyżej), dzięki czemu ściągniesz pierwszą część mechanizmu na dół osadzając go we właściwym miejscu.

Następnie zaznacz C-3PO i wyrusz w dół ekranu, a następnie w prawo. Podejdź do komputera (obrazek powyżej) i użyj go powtarzając sekwencję obrazków w takiej samej kolejności, w jakiej zostaną wyświetlone.

Po otworzeniu drzwi wejdź do lokacji z prawej i użyj miecza Finna na mechanizmie przy ścianie (obrazek powyżej). Z klocków stwórz brakujący fragment podłogi, po czym przepchnij części zamrożone w bryle lodu w lewo.

Zniszcz obiekty na dole, a z klocków zbuduj rusztowanie na suficie z lewej (obrazek powyżej). Następnie wejdź na platformę poniżej BB-8 i zacznij kręcić się w prawo, a kiedy dźwig dojedzie do zbudowanego rusztowania w dół i w prawo.

Następnie zniszcz z pistoletu rusztowanie i stwórz kolejne, tym razem z prawej strony. Poprowadź BB-8 ramię dźwigu do końca w prawo, dzięki czemu chwyci części w lodzie. Kieruj się ramieniem w lewo, zniszcz z pistoletu rusztowanie i ponownie wybuduj je z lewej strony sufitu, po czym doprowadź ramię z lodem do góry i w prawo (obrazek powyżej). Na sam koniec przepchnij dwójką postaci lód do prawej strony.

BB-8 uruchom silniki z prawej, a kiedy lód zostanie stopiony stwórz z części drugi brakujący mechanizm (obrazek powyżej), po czym użyj elektrycznej przyssawki robota, aby doprowadzić prąd do generatora nad śluzą.

Zacznij iść wzdłuż korytarz, aż dotrzesz do zamkniętych drzwi i skanera identyfikacyjnego. Zwołaj generałem Leią trzech żołnierzy z lewej (obrazek powyżej) i stań wraz z nimi na czterech narożnikach skanera w kształcie platformy.

Użyj BB-8 na platformie z prawej przy komputerze i przestaw kursorem dwa mechanizmy (obrazek powyżej) na ekranie. Pierwszy przestaw dwa razy, a drugi również dwa. Po otworzeniu drzwi podejdź do komputera przed tobą i aktywuj go BB-8.

Hangar Ruchu Oporu

W kolejnej lokacji będziesz musiał zdobyć trzy elementy. Skieruj się w prawo i podejdź robotem C-3PO do robotnika w czerwonym kombinezonie (obrazek powyżej). Po zakończeniu rozmowy wejdź na platformę, która zjedzie na dół i wjedź nią na górę.

Udaj się w prawo i zniszcz elementy przy komputerze. Z klocków stwórz platformę z lewej, na którą wjedź BB-8. Następnie zacznij jechać nim w taki sposób, aby zrzucić na dół złotą skrzynię z ekranu (obrazek powyżej). Najpierw zacznij jechać w dół, a gdy skrzynie spadnie na niższy taśmociąg zacznij kierować ją w prawo. Potem w lewo i jeszcze dwukrotnie w lewo.

Kiedy kontener spadnie zeskocz na dół i udaj się w prawo. Przy niebieskiej barierze użyj C-3PO na komputerze z prawej (obrazek powyżej). W ten sposób uwolnisz trzech żołnierzy.

Podejdź do nich generał Leią i wydaj rozkaz ostrzelania złotej skrzyni (obrazek powyżej). Po chwili rozpocznie się ostrzał zakończony jej zniszczeniem. Dostarcz lody robotnikowi, a ten otworzy przejście do magazynu z ciastkami.

Zniszcz obiekty z lewej i stwórz z nich wózek do przewozu ciastek. Wsiądź na niego i przetransportuj je do specjalnego miejsca przy statku z lewej (obrazek powyżej).

Po załadowaniu pierwszego ładunku wróć do żołnierzy z prawej i przywołaj ich generał Leią. Następnie udaj się w lewo i wraz z podkomendnymi przepchnij w lewo silnik (obrazek powyżej), który zabierze podnośnik.

Następnie panią generał i Finnem strzel hakami w dwa uchwyty na górze (obrazek powyżej). Kiedy obiekt upadnie na ziemię i się rozbije stwórz z niego pojazd, który dostarcz do transportowca.

Uwaga - prawdopodobnie nie uda ci się załadować rakiet, dopóki nie dostarczysz paliwa. Aby to uczynić wykonaj kroki opisane poniżej.

Na prawo od hangaru, z którego wziąłeś rakiety jest sporo obiektów. Zniszcz je i odblokuj sobie drogę do dwóch, poprzecznie stojących ścian, na które przeskakuj coraz wyżej Finnem (obrazek powyżej).

Na szczycie podejdź w prawo do metalowej kratki i wytnij ją Finnem (obrazek powyżej), a z klocków stwórz baterię, którą umieść na górze z lewej. W ten sposób uruchomisz windę z resztą oddziału. Kiedy winda stanie na półpiętrze poczekaj, aż pozostali przejdą na platformę z prawej, po czym strzel baterię i zbuduj drugą w miejscu z prawej.

Kiedy wszyscy wjadą na górę udaj się w prawo robotem C-3PO i podejdź do komputera (obrazek powyżej) przy żołnierzu, po czym powtórz sekwencję wyświetlanych obrazków. Następnie zejdź na dół, zniszcz obiekty w hangarze i stwórz z nich pojazd, który dostarcz do transportowca z prawej.

Uwaga - jeśli wcześniej zdobyłeś pojazd z rakietami, to najpierw umieść na transportowcu zapas z paliwem, a dopiero potem rakiety.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Sabotaż Starkillera

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowsze artykuły