Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Przyczółek Niima

Rozdział III, w którym uciekamy przed szturmowcami z pustynnej planety.

Aby rozpocząć tę misję zacznij podążać za niebieskimi, prześwitującymi monetami. Po krótkim marszu dotrzesz do ruchomych piasków - żeby przez nie przelecieć będziesz potrzebował ścigacza. Aby go wybrać wciśnij i przytrzymaj klawisz odpowiedzialny za zmianę postaci i wybierz opcję „Pojazdy". Następnie wskocz do pojazdu BB-8 i jedź wzdłuż szlaku niebieskich monet.

Po dotarciu do bariery zniszcz obiekty z prawej i stwórz z nich generator z lewej. Uruchom go BB-8. Następnie rzuć drążkiem Rey w punkt, który przed chwilą odblokowałeś, po czym zniszcz generator, stwórz z obiektów platformę z prawej i wskocz z niej Rey na drążek nad tobą. Następnie przeskocz na drążek środkowy, a potem na kolejny z lewej strony. Rusz przed siebie i w polu siłowym potwierdź, że chcesz kontynuować fabułę.

Przyczółek Niima

Po scence skieruj się w prawo i zacznij walkę z nacierającymi szturmowcami. Kiedy uporasz się ze wszystkimi zniszcz obiekty z prawej i prześlizgnij się Rey pod przejściem z prawej (obrazek powyżej).

Załatw kolejną grupę wrogów, po czym zniszcz obiekty z prawej strony ekranu i stwórz z klocków działo z lewej. Podejdź do zaznaczonego przy nim miejsca, włóż w otwór drążek i zacznij go przepychać w lewo, aż naprężysz cięciwę (obrazek powyżej), co spowoduje strzał z działka i oczyszczenie drogi dla reszty bohaterów.

Załatw kolejną grupę szturmowców, po czym zniszcz działo i z klocków zbuduj platformę. Wskocz na nią BB-8 i zacznij jechać w lewo (obrazek powyżej), dzięki czemu odblokujesz drogę do komputera. Aktywuj go Finnem i z trzech elementów ustaw żołnierza w białym kombinezonie.

Przejdź w prawo i zejdź na dół, gdzie zaatakuje cię kolejny oddział. Z klocków możesz stworzyć barierę ochronną z lewej (obrazek powyżej) - stojąc pod nią możesz ostrzeliwać wrogów nie narażając się na ich ostrzał. Druga możliwość, to stworzenie z klocków mechanizmu z prawej, z którego wyleci kula ostrzeliwująca rywali.

Przejdźcie w prawo i zniszcz obiekty. Na górze, pod skałą, odkryjesz w ten sposób małe przejście dla BB-8. Skorzystaj z niego, a kiedy robot znajdzie się na górze udaj się w lewo, wyeliminuj szturmowców i strzel końcówką z prądem w generator (obrazek powyżej), po czym naładuj go.

Zmień postać na Rey udaj się w lewo i rzuć kijem w otwór z lewej (obrazek powyżej). Następnie przeskakuj po kolejnych drążkach w prawo, gdzie z klocków stwórz drabinę, po które Finn wejdzie na górę.

Skieruj się w prawo i użyj haka Finna na pomarańczowym punkcie. Następnie strzel z jego pistoletu w tarczę na górze (obrazek powyżej). Z klocków stwórz platformę dla BB-8, która wyrzuci go na strugą stronę. Kiedy się tam znajdziesz skorzystaj z komputera na górze ekranu.

Wyrusz Rey w prawą stronę i wbiegnij na platformę, która przyspieszy bohaterkę i umożliwi jej przebiegnięcie na drugą stronę. Załatw szturmowców i zniszcz obiekty na górze ekranu, z których stwórz działko - przy jego pomocy zniszcz klocki blokujące przejście na moście (obrazek powyżej).

Kierujcie się w prawo. Po uporaniu się z następnymi szturmowcami zniszcz obiekt, a z klocków stwórz platformę, w której BB-8 zacznij jechać w dół (obrazek powyżej). W ten sposób odblokujesz zagrodę ze zwierzakami.

Wejdź na jedno ze zwierząt i zniszcz pękniętą płytę z prawej (obrazek powyżej). Następnie rusz w górę ekranu i zniszcz kolejną, po czym wyjdź na pustynię, co zakończy bieżącą część etapu.

Bombardowanie Niimy

Po animacji skieruj się w prawo i załatw okolicznych szturmowców. Zniszcz obiekt stojący na środku lokacji i stwórz z niego działko, którym ostrzelaj złote klocki na dole z lewej (obrazek powyżej).

Kiedy statek odfrunie stwórz z pozostałych po nim klocków platformę. Podejdź do niej Rey i użyj w otworze kijka, który przeciągnij w dół ekranu i w lewo. Następnie strzel hakiem Finna w pomarańczowy element na górze (obrazek powyżej).

Wróć do Rey, zniszcz platformę i z klocków zbuduj drugą z prawej strony. Wjedź na nią BB-8 i zacznij jechać w lewo, dzięki czemu odsłonisz ścianę. Wejdź po niej na górę Rey i razem z Finnem przepchnijcie do przodu ciężki obiekt przed wami (obrazek powyżej). Na koniec zejdź na dół i strzel w tarczę.

Rusz przed siebie i w prawo, po czym rzuć kijem Rey w tarczę z prawej (obrazek powyżej). Kiedy na ziemię spadnie zawór podnieś go i użyj na mechanizmie z lewej. Odblokuj przejście i udaj się w tamtym kierunku.

Podejdź za osłonę i zacznij ostrzeliwać wrogich szturmowców (obrazek powyżej). Uważaj przy tym na snajpera na wieżyczce z lewej (chowaj się, co pewien czasy, aby cię nie trafił), a po rozbiciu pierwszego oddziału ukrywaj się, kiedy nadlatuje wrogi myśliwiec.

Przejdź za osłonę z prawej i kontynuuj walkę z przeciwnikami. W pewnej chwili wrogi pilot zniszczy obiekt z prawej. Udaj się w tamtą stronę, zmień postać na BB-8 i przejdź przez niskie przejście (obrazek powyżej).

Podejdź do komputera z prawej i zasiądź za sterami ciężkiej wieżyczki. Ostrzelaj złoty bok desantowca z prawej (obrazek powyżej), potem złote klocki z prawej strony wieżyczki ze snajperem, a na koniec strąć trzy wrogie myśliwce latające po niebie.

Po krótkiej animacji zacznij kierować się w prawo, gdzie załatw grupę szturmowców. Następnie strzel w tarczę na górze ekranu (obrazek powyżej), dzięki czemu odblokujesz droida przesiewającego o nazwie SN-1F4.

Robot może oczyszczać z piasku wybrane fragmenty podłoża, odblokowując klocki (obrazek powyżej). Wybierz go i skieruj się na małą wydmę z prawej, dzięki czemu otrzymasz dostęp do klocków.

Z klocków zbuduj z lewej strony panel dla BB-8 (obrazek powyżej). Wjedź na niego robotem i zacznij jechać prosto, aż wieżyczka obróci się w górę. Następnie zniszcz platformę i z prawej strony stwórz pojazd, który przeciągnie wieżyczkę w prawo.

Kiedy skończysz wybierz Finna lub Rey i zasiądź za sterami wieżyczki, a następnie zacznij ostrzeliwać nadlatujące myśliwce (obrazek powyżej), celując w nie czerwonym laserowym celownikiem. Po strąceniu odpowiedniej ilości (ich ilość wyświetla się na środku ekranu na górze) rozpocznie się kolejna animacja.

Kiedy się zakończy wyrusz w lewo i podejdź do ukrytego pod płachtą statku (obrazek powyżej).

Lot nad cmentarzyskiem

W kolejnej części misji obejmiesz stary nad statkiem bojowym. Omijaj przeszkody i ostrzeliwuj wrogie myśliwce. W pewnej chwili mogą zacząć namierzać cię od tyłu przy pomocy czerwonego celownika (obrazek powyżej) - pamiętaj, aby go omijać i nie pozostawać w jego zasięgu zbyt długo.

Po chwili wylecisz na otwartą przestrzeń, gdzie będziesz musiał strącić 10 myśliwców wroga (obrazek powyżej). Gdyby wrogie statki cię namierzały korzystaj z klawisz skoku - jego naciśnięcie spowoduje, że twój statek obróci się o 180 stopni, a jeśli połączysz ten klawisz ze strzałką w bok, to wykonasz beczkę. Namierzanie wrogów1) ułatwi ci radar w lewym dolnym narożniku ekranu.

W ostatniej sekwencji w tej misji będziesz musiał przelecieć przez tunel unikając przeszkód i czerwonego celownika siedzącego ci na ogonie myśliwca.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Eravana

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowsze artykuły