Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja dodatkowa: Polowanie na rathtary

Zadanie poboczne, w którym próbujemy pojmać niebezpiecznego potwora.

Jest to zadanie dodatkowe, które możesz rozpocząć po uzbieraniu 30 złotych klocków. Kiedy to uczynisz przejdź na mapę galaktyki i wybierz z niej planetę z prawej o nazwie Twon Ketee. Następnie z rozwijanego menu wybierz misję, oczywiście o ile wcześniej udało ci się zgromadzić odpowiednią ilość złotych klocków.

Jaskinie rathtarów

Zacznij wejścia do jaskini i podążania za oddziałem sojuszników. Nie przejmuj się, kiedy zaczną zabierać je potwory - cały czas idź przed siebie, aż dotrzesz na drugi brzeg. Następnie się w prawo, zeskocz na dół i z klocków stwórz kościsty most (obrazek powyżej).

Przejdź na drugą stronę i użyj haka na uchwycie przy kwiecie (obrazek powyżej). Po ściągnięciu go na dół skorzystaj z niego, jak z trampoliny aby dostać się na górę i w prawo, gdzie odeprzyj wrogi atak. Podejdź Hanem Solo do przodu i skorzystaj z lornetki namierzając wodospad.

Kiedy zaatakuje cię rathtar wciskaj szybko pojawiające się na ekranie klawisze do czasu, aż się uwolnisz. Z klocków na ziemi stwórz ścianę z prawej (obrazek powyżej), po której wejdź na górę Verondem Jelikiem. Następnie zniszcz ścianę z lewej stwórz robota, umożliwiającego Jelikowi przejście na lewą stronę.

Następnie zepchnij różowo-zieloną wieżę na dół, a z klocków stwórz windę (obrazek powyżej), którą wjedź na górę. Podejdź Chewbaccą do podwójnych drążków i pociągnij je, a z odkrytej trampoliny przeskocz w górę i w prawo.

Przejdź w prawo, zniszcz pobliski obiekt, a z klocków z lewej strony stwórz kilka ciastek. Kiedy dojdą do nich insekty skorzystaj z nich, aby dostać się na górę (obrazek powyżej). Na miejscu załatw grupę przeciwników.

Rusz w górę ekranu i w miejscu z latającymi symbolami użyj latarki Hana - skieruj ją na kwiatki z lewej (obrazek powyżej). Po przyjrzeniu się im zaatakuje cię rathtar, od którego uwolnij się identycznie, jak poprzednio. Z powstałych klocków stwórz dźwignie, które pociągnij Chewbaccą, po czym wejdź do tunelu.

Strefa załadunkowa

Trafisz do nowej lokacji, gdzie musisz uporać się z przeciwnikami, którzy złapali rathtara. Ukryj się za osłoną i rozpocznij ostrzeliwanie rywali. W pierwszej kolejności wyeliminuj snajpera na podwyższeniu z prawej oraz szturmowca z ciężkim karabinem (obrazek powyżej), do którego strzelaj w momencie, gdy nie prowadzi ognia w twoim kierunku.

Następnie wyeliminuj pozostałych zwykłych rywali. Po rozwinięciu drabiny z lewej wejdź na górę i rzuć Chewbaccą ładunek wybuchowy w srebrne klocki na klatce (obrazek powyżej).

Po strzelaninie zeskocz na dół i rozpraw się z dwoma oddziałami przeciwników (w drugim będzie robot, więc uważaj na niego). Następnie podejdź w pobliże potwora, a kiedy machnie macką stwórz z klocków z lewej (obrazek powyżej) statek, dzięki któremu uda ci się uwięzić rathtara.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja dodatkowa: Karmazynowy korsarz

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze