Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Bitwa o Endor

Rozpoczynamy zabawę w klockowe Gwiezdne Wojny.

W trakcie pierwszej misji na ekranie będą wyświetlać się komunikaty związane między innymi ze sterowaniem. Twoim pierwszym celem jest pozbycie się 10 przeciwników. Wciśnij przycisk odpowiedzialny za strzał i przytrzymaj go. Po chwili pojawi się celownik. Najedź nim na wybranego szturmowca (wrogowie w białych kombinezonach) i puść przycisk, co spowoduje wystrzelenie z pistoletu.

Jeśli przeciwnicy zaczną do ciebie podbiegać, to atakuj ich wręcz wciskając, jak najszybciej klawisz ataku (obrazek powyżej). Po uporaniu się ze wszystkimi rywalami rozpocznie się krótka scenka.

Po jej zakończeniu podejdź do klocków rozsypanych na ziemi (obrazek powyżej) i wciśnij klawisz, który pojawi się na ekranie. Następnie strzałką w lewo zaznacz miejsce, w którym z klocków powstanie trampolina. Kiedy skończysz wskocz na nią, a po znalezieniu się w powietrzu ponownie wciśnij przycisk skoku, dzięki czemu postać wybije się mocniej do góry, a ty będziesz mógł wylądować na podwyższeniu.

Uwaga - w tej odsłonie serii gracz może zdecydować, gdzie chce postawić dany obiekt. W tym przypadku możesz stworzyć trampolinę z prawej strony, dzięki czemu uda ci się dotrzeć do minizestawu. Następnie możesz zniszczyć zbudowany obiekt zwyczajnie go atakując i ponownie odbudować w innym miejscu.

Kiedy się tam znajdziesz użyj haka Hana Solo na pomarańczowym punkcie nad siatką (obrazek powyżej). Wciskaj klawisz, który pojawi się na ekranie do czasu, aż bohater zrzuci na dół siatkę. W ten sposób odblokujesz kolejną postać - Wicketa.

Przełącz się na postać Chewbakki (wysoki owłosiony stwór) i skieruj się na prawą stronę ekranu. Podejdź do dwóch żółtych uchwytów przy drzewie, złap je (obrazek powyżej) i zacznij wciskać klawisz, który pojawi się na ekranie. W ten sposób Chewbacca napręży taran na górze.

Zmień postać na Wicketa i skieruj się w lewo. Przy drzewie na lewo od robota bojowego znajdziesz małe przejście w konarze (obrazek powyżej). Przejdź przez nie Wicketem, a po chwili bohater znajdzie się na górze.

Kiedy to nastąpi podejdź do zestawu klocków z lewej i zepchnij je na dół (obrazek powyżej). Następnie stwórz z nich drabinę prowadzącą na szczyt drzewa (w alternatywnej wersji możesz z lewej strony stworzyć rusztowanie, po którym dostaniesz się do czerwonego klocka).

Po stworzeniu drabiny wejdź na górę Chewbakką i pociągnij za uchwyt z prawej (obrazek powyżej). W ten sposób przygotujesz drugi taran, a po chwili obydwa zniszczą robota blokującego przejście.

Udaj się do odblokowanej lokacji, podbiegnij do barykady i wciśnij klawisz odpowiedzialny za skok. W ten sposób ukryjesz się przed ostrzałem (obrazek powyżej).

Następnie wciśnij klawisz, który pojawi się na ekranie, po czym przejdziesz w tryb namierzania przeciwników (obrazek powyżej). Wystarczy celownikiem namierzyć wybranego rywala i nacisnąć klawisz odpowiedzialny za strzelanie. Pamiętaj, że w celu pozbycia się wroga musisz oddać kilka strzałów. Kontynuuj strzelanie do kolejnych celów, aż uporasz się ze wszystkimi.

Po rozprawieniu się z żołnierzami podbiegnij do osłony z prawej i w identyczny sposób, jak poprzednio wychyl się, ale tym razem weź na cel ładunki wybuchowe (obrazek powyżej) na lewo od robota. Strzel w nie, aby pozbyć się tego groźnego przeciwnika.

Po zniszczeniu robota wybierz Wicketa i skieruj się w prawo w pobliże kolejnej maszyny bojowej. Przy powalonej kłodzie znajdziesz grupę Ewoków. Podejdź do nich Wicketem (obrazek powyżej) i wciśnij klawisz od akcji specjalnych, który wyświetli się na ekranie, dzięki czemu postacie wyruszą za tobą.

Przejdź wraz z grupą w lewo i skorzystaj z małego przejścia. Kiedy znajdziecie się na podwyższeniu podejdźcie do dużego obiektu z prawej (obrazek powyżej) i wspólnymi siłami zepchnijcie go na dół.

Przejdź w prawo i z klocków pozostałych po robocie stwórz z lewej strony działko. Wsiądź w nie i ostrzelaj barykadę (obrazek powyżej). Z klocków, które pozostaną stwórz kładkę, po której reszta oddziału do ciebie dołączy.

Jeśli chcesz, to możesz zniszczyć działko i stworzyć mały podnośnik obok pobliskiego drzewa - kiedy jedna z postaci wejdzie na platformę, a druga stanie na przycisku z prawej, to będziesz mógł się dostać do minizestawu.

Zniszcz działko i z klocków stwórz platformę z prawej strony. Podjedź do komputera robotem R2D2 i rozpocznij minigrę (obrazek powyżej). Musisz tak obracać elementy na ekranie, aby wpasowały się do siebie kształtem. Obracaj je po prostu tak długo, aż trafią we właściwe miejsce. Kiedy platforma zacznie działać wskocz na nią i przeskocz na podwyższenie z prawej.

Rozpraw się z żołnierzami i zniszcz wszystkie kontenery z prawej strony. Z rozrzuconych klocków stwórz wysoką ścianą z pomarańczowym miejscem na hak, który posiada Han Solo (obrazek powyżej). Strzel w niego, a po chwili przeniesiesz się na robota - wciśnij pokazany na ekranie klawisz w momencie, gdy strzałka znajdzie się na środku, na niebieskim polu.

Po przejęciu kontroli nad robotem rusz w górę ekranu. Wciśnij i przytrzymaj klawisz strzału, a kiedy pojawi się celownik namierz nim jedną z dwóch złotych barykad (obrazek powyżej). Następnie strzelaj tak długo, aż ją zniszczysz i będziesz mógł przejść dalej.

Po chwili dotrzesz do nierozwiniętego mostu. Aby uporać się z problemem namierz i zniszcz dwie siatki wypełnione złotymi klockami (obrazek powyżej), które znajdują się z prawej i lewej strony mostu.

Rusz przed siebie, a po chwili namierz roboty znajdujące się nieopodal i po kolei zacznij je ostrzeliwać i niszczyć (obrazek powyżej). W sumie będziesz musiał rozprawić się z trzema robotami - dwa stoją na podwyższeniu, a jeden nieco dalej z prawej. Skieruj się do kolejnej lokacji, gdzie zniszcz jeszcze jednego robota, a potem działko na budynku z lewej.

Po krótkiej animacji opuść robota i podejdź do klocków przy bunkrze. Stwórz z nich ekran po lewej stronie (obrazek powyżej), dzięki czemu rozpoczniesz kolejną część misji.

Sala tronowa gwiazdy śmierci

Po przeniesieniu się do lokacji z Imperatorem rozpraw się z czerwonymi przeciwnikami. Następnie podejdź Vaderem do mechanicznej dźwigni z lewej strony tronu (uważaj na błyskawice) i użyj specjalnej mocy (obrazek powyżej), dzięki czemu zadasz obrażenia Imperatorowi. Po odparciu drugiego ataku identycznie postąp z dźwignią z prawej strony, tylko tym razem skorzystaj z mocy Luke'a.

Po chwili na środku planszy pojawią się nowe klocki. Stwórz z nich obiekty wystrzeliwujące statki bojowe. Następnie użyj na nich mocy danej postaci (obrazek powyżej), dzięki czemu statki zaatakują Imperatora. Pamiętaj, że obiekty z zieloną poświatą mogą być używane przez Luke'a, a te z czerwoną przez Vadera. Po tym, jak poślesz w Imperatora jeden statek, zbuduj z klocków drugą wyrzutnię i powtórz cały manewr.

Po krótkiej animacji przeniesiecie się na salę na dole ekranu. Nie zbliżaj się do Imperatora, którego otaczają błyskawicę. Zamiast tego przy pomocy Vadera zniszcz zbiornik z lewej strony (obrazek powyżej), a potem użyj mocy, aby uderzyć nim przeciwnika. Identycznie postąp z drugim zbiornikiem znajdującym się z prawej strony.

Na sam koniec stań na środku, po czym wciśnij i przytrzymaj klawisz ataku. Celownikiem namierz dwie tarcze znajdujące się nad Imperatorem (obrazek powyżej) i poślij w ich kierunku miecz świetlny. W tym momencie zakończysz tę część walki.

Ostatnia część walki polega na szybkim wciskaniu klawiszy, pojawiających się na ekranie (obrazek powyżej). Kiedy zakończysz włączy się scenka, po której trafisz do kolejnej części misji.

Atak na gwiazdę śmierci

W tej części etapu kierujesz Sokołem Millennium. Leć przed siebie omijając przeszkody oraz niszcząc wrogie statki. W drugiej części przelotu na twoim ogonie pojawi się przeciwnik. Omijaj czerwony celownik, który pojawi się na ekranie (obrazek powyżej). Im dłużej będziesz przebywał w jego zasięgu, tym większa szansa, że przeciwnik cię zestrzeli.

Po chwili wlecicie do lokacji z generatorem. Zacznij ostrzeliwać niebieskie elementy pokrywające osłonę (obrazek powyżej). Na górze na środku obrazu widać stopień zniszczenia osłon, twoim celem jest zniszczenie ich w 100 procentach.

Przejdziesz teraz do kolejnej części zadania, czyli zniszczenia generatora. Podleć do fioletowego punktu, co spowoduje zaczepienie na statku torpedy protonowej - możesz zebrać ich od razu kilka, znajdziesz je w lokacji. Następnie namierz generator i odpal torpedę (obrazek powyżej). W sumie musisz trafić nimi w trzy części generatora. Gdyby skończyły ci się pociski, to polataj chwilę, aby zdobyć nowe. Po zniszczeniu generatora misja zakończy się.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Atak na Jakku

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowsze artykuły