Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Atak na Jakku

Chronimy wioskę i odpieramy szturm Najwyższego Porządku.

W celu rozpoczęcia tej misji zacznij w bazie podążać po śladzie wytyczonym przez niebieskie, przezroczyste monety. Po kilku krokach natkniesz się na robota C3PO, z którym zamień kilka zdań. Następnie wyrusz po śladzie monet w lewo, gdzie z klocków stwórz platformę. Wjedź na nią robotem BB-8.

Następnie wciśnij klawisz, który pojawi się na ekranie, a po znalezieniu się na platformie ze statkiem udaj się w lewo. Podjedź do komputera i ustaw kształty, tak aby elementy wzajemnie się wpasowały. Potem użyj haka Poe na pomarańczowych chwytaku, żeby dostać się na górę. Wejdź do pola siłowego i potwierdź, że chcesz kontynuować tryb fabularny. Z mapy galaktyki wybierz Jakku, a potem Rozdział 1 - Atak na Jakku.

Wioska w tarapatach

Po rozpoczęciu misji udaj się w prawo w pobliże dźwigu. Jako Poe wciśnij i przytrzymaj klawisz akcji specjalnych, dzięki czemu bohater wyjmie lornetkę. Namierz nią platformę na dźwigu (obrazek powyżej), w taki sposób, aby dwa znaczniki z prawej i z lewej strony się do siebie zbliżyły. Naciśnij wtedy klawisz, który pojawi się na ekranie.

Po uczynieniu tego na platformie pojawi się pomarańczowy chwytak, w który strzel hakiem Poe. Z klocków, które spadną na ziemię, stwórz wyskocznie z prawej (obrazek powyżej). Wjedź na nią robotem BB-8 i wciśnij klawisz, który się pojawi, a po chwili robot zostanie wyrzucony na platformę.

Wróć do Poe i zniszcz wyrzutnię, a z klocków zbuduj mechanizm sterujący dźwigiem. Podejdź do pokrętła (obrazek powyżej) i skorzystaj z niego, aby przesunąć platformę z robotem w lewo. Przełącz się na BB-8, a po przeskoczeniu na dach rozwiąż łamigłówkę przy komputerze z lewej (dopasowywanie elementów).

Po otworzeniu drzwi z lewej wejdź do budynku i poskładaj klocki Poe. Stworzysz z nich mechanizm, który możesz aktywować robotem BB-8. Przełącz się na niego, wciśnij klawisz od zdolności specjalnych, a kiedy pojawi się celownik strzel w generator (obrazek powyżej). Następnie przesuń strzałkę w lewo tak, aby była na środku, gdzie utrzymaj ją w miejscu.

Przejdź w prawą stronę i zniszcz klocki przy kolejnym wejściu. Stwórz z nich generator (obrazek powyżej), który aktywuj BB-8 tak samo, jak poprzedni. Wejdź po schodach do środka, zniszcz wszystkie meble i stwórz z nich skrzynię z bronią.

Szturm Najwyższego Porządku

Po zakończeniu animacji rozpocznie się druga część etapu. Załatw szturmowców stojących przed tobą, po czym jako Poe użyj haka na wieżyczce z prawej (obrazek powyżej). Z klocków zbuduj wieżyczkę, po czym uruchom generator robotem BB-8. Po chwili wieżyczka zniszczy statek dowożący nowych przeciwników.

Po chwili odblokujesz nową postać - Dashę. Jako Poe podbiegnij do murku z prawej i ukryj się za nim, po czym zacznij ostrzeliwać szturmowców (obrazek powyżej). W sumie musisz ich wyeliminować 15. Pamiętaj, aby co jakiś czas chować się za osłoną, ponieważ w takcie celowania wystawiasz się na ataki.

Kiedy Poe zmieni pozycję namierz ładunki wybuchowe z lewej (obrazek powyżej) i strzel w nie, dzięki czemu pozbędziesz się wieżyczki. Warto dodać, że jeśli napełnisz niebieski pasek znajdujący się przy portrecie postaci (robisz to ostrzeliwując przeciwników), to będziesz mógł przez pewien czas korzystać ze wzmocnionego ostrzału. W tym celu wciskaj przy celowaniu klawisz umiejętności specjalnej, który pojawi się na ekranie.

Przejdź do osłony z prawej i użyj lornetki Poe na transportowcu. Zlokalizuj słaby punkt na jego burcie (obrazek powyżej), po czym zacznij go ostrzeliwać. Strzelaj tak długo, aż strącisz wrogi pojazd.

Przejdź w lewo i rozpraw się z grupą szturmowców, trzymających na celowniku oddział cywilów. Kiedy Dasha pójdzie odprowadzić ich w bezpieczne miejsce użyj haka Poe na chwytaku na górze ekranu (obrazek powyżej).

Z klocków możesz stworzyć huśtawkę z prawej strony (zapewni ci nieco monet) oraz platformę z lewej. Zbuduj tę drugą i wjedź na nią BB-8 (obrazek powyżej), po czym zacznij kręcić się w lewo. W ten sposób zburzysz wieżę wodną, która ugasi ogień.

Przejdź w lewo załatw oddział szturmowców i użyj haka Poe na chwytaku na górze (obrazek powyżej). Z klocków stwórz generator, który uruchom przy pomocy robota BB-8. Kiedy statek odleci wyrusz przed siebie.

Zobaczysz tu kolejny oddział wrogów, w tym jednego z miotaczem ognia. Z klocków z prawej stwórz z lewej strony duże pudełko popcornu (obrazek powyżej) - kiedy przeciwnicy się zbliżą rozpraw się z nimi.

Wyrusz na górę ekranu i z klocków stwórz na z lewej pompę wodną, następnie wskocz na przycisk przy domku poniżej, dzięki czemu zaczniesz pompować wodę do zbiornika (obrazek powyżej).

Następnie zniszcz pompę i stwórz z niej na górze platformę dla robota. Wjedź na nią i zacznij kręcić się w prawo, dzięki czemu przesuniesz w tę stronę zbiornik z wodą (obrazek powyżej). Na koniec zniszcz platformę i z klocków z prawej strony stwórz generator, na którym użyj zdolności elektrycznych BB-8 - w ten sposób ugaisz pożar z prawej. Podbiegnij do szturmowców z prawej i obejrzyj animację końcową.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Ucieczka z Finalizera

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze