Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Zniszczyć bazę Starkiller

Odnajdź wszystkie sekrety w rozdziale 9.

Aby zebrać wszystkie minizestawy i czerwony klocek rozpocznij ten etap w trybie gry swobodnej. Warto wcześniej odblokować postacie, które mogą się przydać w przypadku docierania do niektórych sekretów. Chodzi np. o admirała Ackbara dostępnego po ukończeniu zadania dodatkowego Poe na ratunek. W zadaniu przyda się także potrafiący latać Athgar Heece, którego odblokujesz w misji pobocznej Powrót Lora Sana Tekki (jest do wyboru w pierwszym rzędzie od góry). Przyda się też bohater potrafiący niszczyć złote klocki np. szturmowiec ciężkozbrojny.

Poniżej znajdują się sposoby zdobycia wszystkich 10 minizestawów, które znajdziesz na tym etapie. Zebranie wszystkich umożliwi odblokowanie nowego pojazdu. Dodatkowo na każdym z etapów znajdziesz jednego czerwonego klocka, które możesz następnie wykupić i odblokowywać w ten sposób dodatki i oszustwa (np. mnożniki zbieranych monet).

Natarcie na Starkillera

Minizestaw #1 - w trakcie przelotu przez kanion staraj się cały czas trzymać prawej strony. W pewnym momencie, gdy kamera ustawi się nieco od dołu, w okręgu monet z prawej znajdziesz minizestaw (obrazek powyżej).


Minizestaw #2 - we fragmencie, gdzie masz ostrzeliwać systemu obronne zlokalizuj flagę we fioletowym okręgu (obrazek powyżej). Kiedy w nią wlecisz rozpocznie się wyścig na czas. Przelatuj przez kolejne bramki wydłużające czas, a po dotarciu do ostatniej zdobędziesz minizestaw.


Ucieczka Rey

Minizestaw #3 - po wskoczeniu na podwyższenie zniszcz obiekt z prawej strony, a z klocków stwórz mechanizm z lewej, który zlikwiduje czerwoną barierę (obrazek powyżej), za którą znajdziesz minizestaw.


Minizestaw #4 - w tej samej lokacji, co minizestaw #3. Po wejściu na podwyższenie z prawej użyj plecaka odrzutowego np. Arthgara i przeleć nim w lewo (obrazek powyżej). Uwaga - możesz użyć mocy na rurze przy ścianie i po niej dostać się na platformę z lewej. Po wylądowaniu użyj mocy na drzwiach, po czym wejdź na korytarz i przejdź w lewo.


Minizestaw #5 - po otworzeniu mostu i przejściu w prawo (po krótkiej animacji z Kylo Renem). Podejdź do ściany z klockami i wejdź po niej na samą górę (obrazek powyżej), dzięki czemu trafisz do wnęki z minizestawem.


Czerwony klocek - po naprawieniu białej windy z czerwonymi elementami wjedź nią na górę. Zejdź na platformę z lewej, po czym użyj haka na chwytaku z prawej. Załatw szturmowców i przejdź w prawo, gdzie skorzystaj z terminala (obrazek powyżej). Następnie załatw 15 szturmowców, po czym pojawi się klocek.


Wnętrze oscylatora

Minizestaw #6 - z lewej strony na dole znajdziesz przed laserową bramą kopułę. Podnieś ją korzystając z mocy, po czym wypuść na wolność droida wartowniczego (musisz skorzystać Chewbakką na uchwytach na górze ekranu) i użyj go na odkrytej przed chwilą platformie, co zlikwiduje barierę. Przejdź w lewo i użyj na złotych klockach (obrazek powyżej) ciężkiego karabinu lub miotacza ognia. Po ich zniszczeniu znajdziesz kolejny minizestaw.


Minizestaw #7 - na parterze z lewej strony schodów prowadzących na górę znajdziesz małe przejście (obrazek powyżej). Skorzystaj z niego, a dotrzesz do lokacji z minizestawem.


Minizestaw #8 - na parterze z prawej strony. Na górze ekranu znajdziesz zamkniętą wnękę. Zniszcz pobliski kontener i stwórz z klocków dźwignię, na którą wskocz (obrazek powyżej), dzięki czemu odblokujesz kolejny sekret.


Minizestaw #9 - aby odblokować ten sekret należy zniszczyć cztery czarne słupki. Pierwszy z nich jest w lokacji z lewej na parterze (obrazek powyżej), w tej same, co minizestaw #6. Drugi jest na prawo od bramy wejściowej do lokacji z pierwszym słupkiem. Trzeci i czwarty znajdziesz na parterze w dolnej części ekranu z prawej strony lokacji.


Minizestaw #10 - na piętrze z prawej strony, po przejściu przez laserową barierę. Wskocz na platformę na górze, korzystając z haka i użyj żółtego terminala z prawej (obrazek powyżej) - potrzebny ci będzie np. C-3PO. Po otworzeniu drzwi wejdź na korytarz, przejdź przez gaz postacią posiadającą odpowiednią maskę i podnieś ostatni minizestaw.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Finał

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze