Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Ucieczka z Finalizera

Poznaj miejsca ukrycia wszystkich sekretów w rozdziale 2.

W celu odkrycia i zebranie wszystkich minizestawów i czerwonego klocka na bieżącym etapie warto jest ukończyć całą kampanię i wrócić w trybie gry swobodnej. Tylko w ten sposób możesz wybierać postacie (niektóre trzeba wcześniej odblokować) niedostępne w kampanii, a posiadające zdolności pozwalające dotrzeć do niedostępnych wcześniej miejsc. Jednym z takich przykładów jest admirał Ackbar, dostępny po ukończeniu zadania dodatkowego Poe na ratunek. Oprócz niego w tym zadaniu przyda się postać mogąca niszczyć złote klocki, na przykład Szturmowiec (ciężkozbrojny). Aby go zakupić przytrzymaj menu zmiany postaci, wybierz Gra swobodna, a z długiej listy bohaterów wybierz właśnie jego (trzeci rząd od dołu, nieco na lewo od centrum). Kosztuje 125 tysięcy monet.

Poniżej znajdują się sposoby zdobycia wszystkich 10 minizestawów, które znajdziesz na tym etapie. Zebranie wszystkich umożliwi odblokowanie nowego pojazdu. Dodatkowo na każdym z etapów znajdziesz jednego czerwonego klocka, które możesz następnie wykupić i odblokowywać w ten sposób dodatki i oszustwa (np. mnożniki zbieranych monet).

Hangar Finalizera

Minizestaw #1 - na początku etapu skieruj się w dół i w lewo. Użyj mocy Vadera na pobliskim obiekcie (obrazek powyżej), a po jego zniszczeniu przejdź do nowej lokacji z lewej. Rusz w lewo, a potem wejdź do korytarza na górze ekranu. Użyj mocy, aby zniszczyć dwa czerwone elementy, a z klocków złoż nowy obiekt, przy którym pojawi się minizestaw.


Minizestaw #2 - w tym samym korytarzu, co minizestaw #1. Przejdź do końca korytarza (na górę) i użyj mocy na złotym przedmiocie przy ścianie (obrazek powyżej). Po chwili pojawi się następna znajdźka.


Minizestaw #3 - aby zdobyć ten minizestaw musisz rozprawić się z czterema małymi robotami (obrazek powyżej) jeżdżącymi po hangarze. Pierwszego spotkasz na dole ekranu w części startowej, zanim zaczniesz przepychać w prawo i w górę wielkiego klocka. Drugiego droida spotkasz przy dwóch latających robotach obronnych, przy których musisz włamać się do komputera. Trzeciego robota znajdziesz w pomieszczeniu dowódczym na piętrze, do którego dostaniesz się po zniszczeniu ściany działkiem z magnezem. Ostatni pojawi się w trakcie pojedynku strzeleckiego w hangarze.


Czerwony klocek (szybkie interakcje) - po uruchomieniu i zniszczeniu statku bojowego w hangarze przejdź przez miejsce, gdzie stał i z klocków stwórz most na wprost ciebie (obrazek powyżej). W ten sposób dotrzesz prosto do klocka.


Na zewnątrz Finalizera

Minizestaw #4 - w trakcie ostrzeliwania wieżyczek (obrazek powyżej) na wrogim krążowniku będziesz musiał strącić ich 10, aby przejść do dalszej części misji. Jeśli jednak strącisz ich 30, to zdobędziesz kolejny minizestaw.


Minizestaw #5 - w celu zdobycia tego minizestawu na środkowym piętrze, we wnętrzu wrogiego statku zlokalizuj fioletową ikonę z flagą startu (obrazek powyżej). Przeleć przez nią, a potem kilka kolejnych punktów (niebieskie okręgi) wskazywanych przez niebieską strzałkę. Każdy z nich wydłuża czas wyścigu. Po dotarciu do mety otrzymasz miniezstaw.


Minizestaw #6 - kolejny minizestaw zdobędziesz, jeśli strącisz pięć myśliwców TIE z różowymi torpedami (obrazek powyżej).


Cmentarzysko Jakku

Minizestaw #7 - po wylądowaniu na piaskowej planecie podjedź Vaderem do ściany z lewej i użyj na niej mocy (obrazek powyżej). Wejdź do wraku i skieruj się w lewo, gdzie znajdziesz minizestaw.


Minizestaw #8 - we wnętrzu wielkiego wraku z masą obiektów do zniszczenia. Przejdź maksymalnie w prawo. Kiedy podejdziesz do ściany na dole ekranu zobaczysz kilka drążków. Wskocz na jeden z nich i posuwaj się w prawo, aż dotrzesz do minizestawu (obrazek powyżej).


Minizestaw #9 - w tej samej lokacji, co minizestaw #8. Po tym, jak stworzysz platformę, która wyrzuci BB-8 na wyższe piętro skieruj się w prawo. Znajdziesz drzwi do zniszczenia których wymagany jest miecz świetlny (obrazek powyżej). Kiedy się z nimi rozprawisz wejdź do środka i z klocków zbuduj minizestaw.


Minizestaw #10 - ostatni minizestaw znajdziesz pod koniec etapu. Po dotarciu do zamkniętych wrót z prawej zniszcz obiekty na środku i wybuduj z lewej strony platformę dla BB-8 (obrazek powyżej). Wskocz na nią, a ta wyrzuci cię w górę na rurę. Wjedź do niej i udaj się w prawo, gdzie znajdziesz ostatni sekret.


Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze