Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Mapa Galaktyki

Zobacz, w jaki sposób możesz podróżować między planetami oraz co na nich znajdziesz.

Po przejściu kilku misji otrzymasz dostęp do mapy galaktyki. Aby do niej przejść skorzystaj z terminala na danej planecie lub statku Sokół Millennium albo wciśnij klawisz odpowiedzialny za wyświetlenie mapy (na PC jest to klawisz M). Warto dodać, że mapa nie uruchamia się, jeśli znajdujesz się na jakimś pojeździe.

Mapa galaktyki umożliwia szybkie przemieszczanie się między planetami i Sokołem Millennium. W części miejsc możesz wylądować i dokonać swobodnej eksploracji, odkrywając przy tym wiele sekretów. Ponadto możesz na nich rozpoczynać misje główne (o ile przeszedłeś je wcześniej w trybie fabularnym) oraz dodatkowe (pod warunkiem, że zdobyłeś odpowiednią liczbę złotych klocków niezbędnych do ich odblokowania). Pamiętaj, że jeśli zależy ci na zebraniu wszystkich minizestawów i czerwonych klocków, to do misji zawsze trzeba wrócić w trybie gry swobodnej, gdzie dysponujesz większą ilością postaci, umożliwiających ci zdobycie sekretów niedostępnych podczas kampanii fabularnej.

Po wybraniu danej mapy lub statku skorzystaj z opcji wybierz (klawisz pojawia się w prawym dolnym narożniku ekranu). W ten sposób zostaniesz przeniesiony do nowego menu, gdzie możesz wybrać dalsze opcje oraz sprawdzić ilość sekretów na danej planecie.

Poniżej znajduje się legenda do powyższego obrazka:

 • 1 - wybrana planeta lub statek (Sokół Millennium)
 • 2 - nazwa planety
 • 3 - możliwość przejścia do swobodnej eksploracji planety (jest to opcja dostępna tylko w niektórych przypadkach)
 • 4 - nazwy misji, w których możesz wziąć udział na danej planecie (zarówno fabularnych, jak i dodatkowych)
 • 5 - sekrety do odkrycia w trybie swobodnej eksploracji planety (opcja Wyląduj na Takonadzie)

Wśród sekretów do zdobycia znajdują się następujące (liczba z lewej mówi o tym, ile ich na danej planecie odkryliśmy, a liczba z prawej o tym, ile ich możemy zdobyć):

 • A - Karbonitowe klocki - w grze jest ich 35 - znajdujesz je na odwiedzanych planetach i Sokole Millennium w trakcie eksploracji tych miejsc. Pozwalają w bazie Ruchu Oporu odblokowywać nowe postacie, ponadto odnalezienie każdego z nich zapewnia jeden złoty klocek.
 • B - Złote klocki - w grze jest ich do zebrania 250. Otrzymujesz je za przechodzenie misji, zdobywanie statusu Prawdziwy Jedi (zdobycie odpowiedniej ilości monet na danym etapie), zebranie wszystkich minizestawów na danym etapie, w trakcie swobodnej eksploracji oraz za kończenie wyścigów i mniejszych misji opisywanych poniżej.
 • C - Misje ogólne - małe i różnorodne misje, które możesz rozpocząć każdą postacią.
 • D - Wyścigi - na piechotę, pojazdami lub statkami kosmicznymi. Za każdym razem polegają na przejeżdżaniu przez kolejne bramki, które zwiększają limit czasu, w którym musimy zmieścić się, aby ukończyć wyścig.
 • E - Misje Najwyższego Porządku - drobne i różnorodne zadania, które możesz rozpocząć tylko, jeśli porozmawiasz ze zleceniodawcą „złą" postacią (np. szturmowcem).
 • F - Misje Ruchu Oporu - drobne i różnorodne zadania, które możesz rozpocząć tylko, jeśli porozmawiasz ze zleceniodawcą „dobrą" postacią (np. Hanem Solo).
 • G - Misje Łowców Nagród - małe zadania z różnymi celami do zrealizowania. Rozpoczniesz je tylko odpowiednią postacią (np. Athgarem Heecem do odblokowania w zadaniu Powrót Lora Sana Tekki).
 • H - Misje zbierackie - polegają na odszukaniu dla zleceniodawcy (tylko przez niektóre postacie np. Arthgara Heece'a) wskazanych przedmiotów w różnych miejscach, do których na ogół prowadzi trop w postaci niebieskich monet.
 • I - Misje tłumaczeniowe - drobne zadania, do rozpoczęcia, których musisz porozmawiać ze zleceniodawcą najczęściej w obcym języku, co może uczynić np. C-3PO.

Poniżej znajduje się mapa galaktyki z opisem wszystkich planet i Sokoła Millennium oraz misjami, jakie możesz na nich rozpocząć.

Endor (#1 na mapie)

Jakku (#2 na mapie)

Sokół Millennium (#3 na mapie)

Takodana (#4 na mapie)

D'Qar (#5 na mapie)

Baza Starkiller (#6 na mapie)

Twon Ketee (#7 na mapie)

Kerroc (#8 na mapie)

Taul (#9 na mapie)

 • Misja dodatkowa: Kłopoty nad Taul

Arthon (#10 na mapie)

 • Misja dodatkowa: Ottegański szturm

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze