Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Legendarny twórca Ultimy tworzy nowe MMORPG - na bazie NFT

Garriott wraca do akcji.

Seria Ultima położyła fundamenty pod cały gatunek gier RPG. Teraz jej twórca - Richard Garriott – będzie zapewne chciał powtórzyć wyczyn za pomocą nowego projektu. Ten nie ma jeszcze tytułu, ale wiemy, że bazuje na technologii blockchainu i NFT.

Słynny „Lord British” – jak znany jest wśród fanów – wraca do aktywnego tworzenia gier razem z Toddem Porterem, swoim wieloletnim współpracownikiem.

„W mojej ocenie nie ma obecnie żadnych dobrych gier NFT”przyznaje ten drugi w rozmowie z PCGamesN. „Nie widziałem niczego, co broniłoby się pod względem rozgrywki”.

Prace nad nowym projektem są na wczesnym etapie, lecz założenia przypominają poprzednie gry Garriotta: kamera w rzucie izometrycznym oraz akcja w świecie fantasy. Duet pozyskał tradycyjne finansowanie, ale planuje także zebrać pieniądze na sprzedaży działek w grze – właśnie w formie NFT.

Podejście z kupowaniem terenów pod zabudowę będzie dobrze znane nie tylko miłośnikom Ultimy Online, ale także ostatniego projektu słynnego dewelopera - Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues. Teraz nowością jest właśnie blockchain.

Obecnie gra ma tylko grafiki koncepcyjne

Działki będą odgrywały najważniejszą rolę. Gracze zbudują na nich sklepy czy tawerny, ale także portal do stworzonych własnoręcznie podziemi, z wstępem oferowanym następnie innym użytkownikom. Swoboda ma być spora: jako przykład podano kowala, sprzedającego własne projekty broni.

Garriot zapewnia, że wszystko to nie różni się zbytnio od przeszłości, gdy gracze – dla przykładu – sprzedawali domy z Ultima Online na aukcjach na eBayu. Teraz twórcy zaoferuję po prostu lepszą kontrolę nad całym procesem, nie zapominając oczywiście o pobraniu procenta od transakcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze