Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Layers of Fear 2 - premiera 28 maja

Kontynuacja polskiego horroru.

Krakowskie studio Bloober Team ujawniło dokładną datę premiery Layers of Fear 2, czyli kontynuacji wydanego w 2016 roku horroru. Gra zadebiutuje 28 maja na PC, PS4 i Xbox One.

Tematem przewodnim produkcji jest film. Gracze wcielą się w aktora, który w trakcie rejsu przygotowuje się do kolejnego występu. Bohater jednocześnie stara się zmierzyć ze swoją traumą z przeszłości.

Layers of Fear 2 postawi na mroczny klimat, choć nie zabraknie jasnych lokacji

Tak jak w poprzedniej części, rozgrywka położy nacisk na eksplorację niewielkich pomieszczeń, interakcję z przedmiotami i surrealistyczne sceny. Ponownie otrzymamy tytuł, który straszy w dość wyrafinowany sposób, oddziałując na psychikę.

Klaustrofobiczne środowisko podczas zabawy będzie się nieustannie zmieniało. W planach są nawiązania do dzieł Alfreda Hitchcocka oraz prac Georgesa Mélièsa - głównie tymi ostatnimi inspirowana jest gra ekipy Bloober Team.

Twórcy nie wykluczają, że przygotują specjalną wersję dedykowaną rzeczywistości wirtualnej. Pierwsza odsłona doczekała się edycji VR, choć jedynie w formie ograniczonego względem oryginału projektu Solitude, który trafił na mobilne gogle Daydream od firmy Google.

Źródło: Money

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze