Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Layers of Fear 2 - mroczna atmosfera i zagadki w nowym materiale z rozgrywką

Wycieczka po statku.

Dziennikarze magazynu Game Informer opublikowali trwający nieco ponad 9 minut fragment rozgrywki z Layers of Fear 2 - horroru od deweloperów z krakowskiego studia Bloober Team.

Wideo przedstawia sekwencję rozgrywającą się w kilku lokacjach. Plansze wyróżniają się mroczną, duszną atmosferą, zaś prowadzony przez gracza bohater może wejść w interakcję z szeregiem obiektów, z czym związane jest rozwiązywanie nieskomplikowanych zagadek.

Większość przedmiotów można zabrać, by następnie umieścić na określonych rzeczach, co z kolei odsłania inną wersję danego miejsca. Przykładem jest przyczepienie uzębionej buzi na popiersiu kobiety, dzięki czemu możemy zobaczyć scenę z mężczyznami grającymi w karty.

W określonych momentach produkcji pojawi się możliwość podjęcia wyborów, wpływających na przebieg fabuły. Decyzje zaowocują jednym z kilku finałów, a w planach jest tryb Nowa Gra Plus, który otrzyma własne zakończenie.

Tematem przewodnim produkcji jest film. Gracze wcielą się w aktora, który w trakcie rejsu przygotowuje się do kolejnego występu. Bohater jednocześnie stara się zmierzyć ze swoją traumą z przeszłości.

Layers of Fear 2 inspirowane jest kinem

Layers of Fear 2 zadebiutuje 28 maja na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze