Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LawBreakers nową strzelanką od Cliffa Bleszinskiego

Aktualizacja: Pierwszy gameplay.

Aktualizacja (28.08.2015): Darmowa strzelanka LawBreakers otrzymała pierwszy materiał z rozgrywki, prezentujący niektóre klasy postaci oraz areny do potyczek.

*

Oryginalna wiadomość (26.08.2015): Deweloperzy ze studia Boss Key ujawnili dziś oficjalny tytuł swojego debiutanckiego projektu - to LawBreakers. Cliff Bleszinski opowiedział o grze, znanej do tej pory pod roboczą nazwą Bluestreak, podczas transmisji na żywo.

Akcja osadzona jest w przyszłości. Ludzkość podniosła się na nogi, odbudowała miasta po katastrofalnym trzęsieniu ziemi, które na stałe zaburzyło pole grawitacyjne Ziemi. Organizacje przestępcze zrzeszyły się, by działać efektywniej - to frakcja nazwana Breakers. Z drugiej strony mamy przedstawicieli prawa, którzy walczą z gangsterami - Law.

Sieciowa strzelanka nie zaoferuje kampanii fabularnej, historia o kataklizmie to wyłącznie tło. Rozgrywka ma być szybka i dynamiczna, a także „niezwykle wertykalna”. Bleszinski stwierdził, że pozostawanie na ziemi będzie nieopłacalne.

Zabawę urozmaicą plecaki odrzutowe i linki z hakiem, które pomogą dostać się na wyższe poziomy map. Najistotniejszym elementem będzie natomiast zmienna grawitacja, która ma znacznie wpłynąć na zachowanie postaci.

W starciach weźmie udział w sumie 10 graczy, po 5 w jednej drużynie. Każdy bohater to inna postać dysponująca wyjątkowym talentem. Poza tym, w grze znajdzie się wiele broni - karabinów, wyrzutni rakiet, strzelb.

Boss Key zostało założone przez Bleszinskiego i Arjana Brussee, który pracował między innymi nad serią Killzone oraz nad Battlefield: Hardline.

LawBreakers trafi na PC w 2016 roku. To gra Free to Play.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Komentarze