Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Łatka Batman: Arkham Knight na PC eliminuje pierwsze błędy

Ale zostało dużo pracy - Rocksteady ujawnia priorytety.

Rocksteady Studios potwierdza, że zamierza gruntownie przebudować konwersję Batman: Arkham Knight na PC, ujawniając listę problemów, które będą rozwiązywane w najbliższej przyszłości. Opublikowano także pierwszą, małą łatkę.

Odstrzał błędów

„Rocksteady przewodzi zespołowi deweloperów i partnerów, zajmując się problemami z wydajnością, na jakie natykają się posiadacze wersji PC” - napisano na oficjalnej stronie.

Naprawione w pierwszym patchu elementy to awarie gry po jej wyłączeniu, przywrócenie efektów deszczu na teksturach czy cieniowania powierzchniowego ambient occlusion. Rozwiązano problem z ponownym pobieraniem danych na Steamie oraz usterkę powodującą konflikt z ustawieniami rozmycia w plikach konfiguracyjnych.

Przywrócenie cieniowania powierzchniowego i efektu moknących tekstur to na pewno znaczące i mile widziane zmiany, ale z listy planowanych poprawek wynika, że port trzeba na dobrą sprawę przygotować od początku.

„Przed nami sporo pracy i choć notujemy postępy w poprawianiu wydajności rozgrywki, to przygotowanie odpowiednich poprawek zajmie jeszcze nieco czasu” - czytamy w komunikacie.

Gracze mogą spodziewać się podobnych, mniejszych aktualizacji, podczas gdy Rocksteady zajmuje się najważniejszymi kłopotami, wymienionymi na oficjalnej stronie. To możliwość zniesienia blokady 30 FPS z poziomu menu gry, wyeliminowanie błędu z teksturami w niskiej rozdzielczości, poprawa ogólnej stabilności i liczby klatek na sekundę czy dodanie kolejnych opcji do panelu ustawień grafiki.

Następne ważne elementy to usprawnienie wczytywania danych z dysków i usunięcie związanego z tym zacinania rozgrywki, rozwiązanie kłopotów z trybem pełnoekranowym na laptopach, lepsze zarządzanie pamięcią VRAM, wsparcie dla trybów SLI i Crossfire oraz nowe sterowniki od AMD i Nvidii.

Batman: Arkham Knight debiutowało na PC we wtorek. Gracze natychmiast zaczęli informować o licznych błędach z konwersją, a jej jakość była na tyle niska, że wydawca - firma Warner Bros. - zdecydował się wstrzymać sprzedaż tej wersji.

Tymczasem odsłona na PlayStation 4 i Xbox One jest nadal godna polecenia: „najnowszy tytuł od Rocksteady to znakomita produkcja, bez wątpienia najlepsza w dorobku studia. Zachwyca nie tylko piękną grafiką i mrocznym miastem, ale i doborem bohaterów oraz kapitalnie poprowadzonym scenariuszem” - napisał Damian w recenzji odsłony PS4.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze