Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Laptop” Xbook Duo łączy konsole Xbox One i X360 w jednej obudowie

Prawie jak kompatybilność wsteczna.

„Laptop” Xbook Duo łączy Xbox One i X360 w jednej obudowie, umożliwiając rozgrywkę na obu konsolach za pośrednictwem jednego, zmniejszonego urządzenia.

Interesujący gadżet to kolejny projekt Eda Zaricka, który wcześniej przygotował laptopowe modele PlayStation 4 - PlayBook 4 - oraz Xbox One - Xbook One.

Oba wymienione urządzenia dostępne są w sprzedaży za około 1500 dolarów (ok. 5 tys. zł), ale Xbook Duo to już tylko eksperyment.

Zarick skonstruował gadżet jako prezentację swoich możliwości. Gracz zdenerwował się, gdy podczas wizyty u znajomych nie mógł w łatwy sposób przełączyć się pomiędzy Call of Duty na Xbox 360 i Xbox One.

Microsoft nie zapewnia opcji wstecznej kompatybilności w Xbox One, ale wynalazek inżyniera-samouka pozwala włączyć obie konsole i zmieniać wyświetlany obraz z jednej na drugą.

Potrzebne jest podłączenie zasilacza do prądu, ale całość działa zaskakująco sprawnie, co udowadnia poniższy materiał wideo.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze