Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowy Metal Slug powraca jako gra taktyczna w stylu Final Fantasy Tactics

Tytuł zmierza na PC.

  • Metal Slug Tactics to nowa odsłona popularnej niegdyś serii
  • Gra jest taktycznym RPG z elementami roguelike
  • Pojawią się proceduralnie generowane mapy

Na gali otwarcia Summer Game Fest zapowiedziano Metal Slug Tactics - kolejną odsłonę cyklu, który cieszył się szczególną popularnością na przełomie XX i XXI wieku. Pozycja ukaże się na PC, choć daty premiery nie ujawniono.

W przeciwieństwie do wcześniejszych części, nowa gra nie jest platformówką, ale taktycznym RPG z elementami roguelike. Gracze pokierują oddziałem postaci znanych z poprzednich produkcji, w tym Marco, Eri, Fio i Tarmą.

Kluczem do sukcesu będzie łączenie umiejętności poszczególnych podopiecznych w tak zwane kombosy - wyprowadzanie jednoczesnych ataków napełni wskaźnik adrenaliny, który z kolei pozwoli aktywować ciosy specjalne.

W planach klasyczne dla serii uzbrojenie i bonusy oraz możliwość wezwania posiłków. Metal Slug Tactics przedstawi wydarzenia w rzucie izometrycznym, a misje rozegrają się na generowanych proceduralnie mapach, choć każda plansza złoży się z ręcznie przygotowanych elementów.

Wśród oponentów pojawią się ikoniczni dla cyklu bossowie. Całość zostanie okraszona oprawą graficzną w stylistyce pixel-art. Za projekt odpowiada francuskie studio Leikir, a wydawcą tytułu jest firma Dotemu.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze