Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowy Faraon powraca. Demo remake'u udostępniono na Steamie

Grę można sprawdzić przez kilka dni.

Faraon to osadzona w starożytnym Egipcie kultowa strategia ekonomiczna, która cieszyła się szczególną popularnością w Polsce. Jakiś czas temu ujawniono, że trwają prace nad remakiem, a teraz udostępniono demo projektu.

Testową wersję produkcji opublikowano w ramach trwającego właśnie Steam Next Fest - wydarzenia, podczas którego można sprawdzić setki powstających gier. Z pozycją można więc zapoznać się tylko do końca akcji, czyli 28 lutego.

Demo odświeżonego Faraona pozwala rozegrać samouczek, który składa się z czterech misji. Twórcy ostrzegają jednak, że mogą pojawić się błędy techniczne i zachęcają do zgłaszania znalezionych usterek.

Odświeżona wersja ukaże się pod nazwą Pharaoh: A New Era. Tak jak wydany w 1999 roku oryginalny Faraon, tytuł umożliwi rozwój starożytnego Egiptu na przestrzeni piętnastu wieków. Gracze staną przed zadaniem stawiania kolejnych budowli i dbania o potrzeby mieszkańców.

Remake zaoferuje również zawartość z rozszerzenia Kleopatra: Królowa Nilu - w sumie na użytkowników czeka 50 misji, tryb sandbox i edytor zadań. Nie zabraknie oczywiście odnowionej oprawy graficznej.

Za nową wersję strategii odpowiadają firmy Triskell Interactive i Dotemu. Dokładna data premiery Pharaoh: A New Era nie jest znana, ale gra powinna zadebiutować jeszcze w tym roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze