Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Które Resident Evil odświeżyć? Capcom pyta fanów o zdanie

Może Code: Veronica?

Capcom chciałby się dowiedzieć, jaki remake w serii Resident Evil najbardziej interesowałby graczy. Pytanie padło w internetowej ankiecie skierowanej do miłośników cyklu.

Kwestionariusz zajmuje się głównie mało interesującym tematem zaangażowania fanów w mediach społecznościowych serii, lecz na sam koniec jest właśnie kluczowa kwestia: „Daj nam znać, czy są jakieś inne gry Resident Evil, które chciałbyś zobaczyć w formie remake’u - głosi zapytanie.

Japońska korporacja w ostatnich latach wydała bardzo udane, odświeżone wersje Resident Evil 2, 3 oraz 4, więc plany na kolejne projekty tego typu nie będą żadną niespodzianką. Część graczy powie zapewne, że powyższy pytanie jest wyłącznie kurtuazją, bo Capcom z pewnością pracuje już nad kolejnym odświeżeniem.

Logicznym wyborem byłoby Resident Evil 5, lecz ta produkcja z 2009 roku jest jeszcze stosunkowo „świeża” i współczesna, wydana na PC i konsolach w erze PlayStation 3 i X360, a później przeniesiona na PS4, Xbox One, a nawet Nintendo Switch. Czy warto więc tworzyć ten tytuł od początku?

W zasłużonym cyklu nie brakuje licznych spin-offów. Na listach najlepszych odsłon serii często pojawia się choćby Resident Evil - Code: Veronica z 2000 roku, które zdecydowanie w większym stopniu zyskałoby na pełnoprawnym remake’u. Claire i Chris Redfieldowie starają się tutaj przetrwać na wyspie więziennej oraz w placówce badawczej na Antarktyce.

Czas pokaże, na co zdecyduje się Capcom. Nie da się ukryć, że opisywany cykl - nie tylko odświeżone wersje, ale i te nowe - są filarem obecnych sukcesów japońskiej korporacji. Dość powiedzieć, że akcje spółki na giełdzie wyskoczyły w górę o niemal 40 procent w ostatnich miesiącach, między innymi na wieść o tym, że w ostatnim roku fiskalnym firma sprzedała rekordową liczbę gier.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze