Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Która klasa w Diablo 4 jest najpopularniejsza? Odpowiedź Blizzarda zaskakuje

Wybór nie jest oczywisty.

Rod Fergusson - dyrektor generalny Diablo 4 - postanowił zdradzić, która klasa jest przez graczy wybierana najczęściej. Duża część społeczności nie kryje zaskoczenia przedstawionym wynikiem.

Nie prosiłem o pozwolenie na napisanie tego, ale pomyślałem, że pewnie was to zainteresuje. Obecnie najczęściej wybieraną klasą w Diablo 4 jest Czarodziej/Czarodziejka! W razie gdyby pytał ktoś z działu PR albo marketingu, nie usłyszeliście tego ode mnie” - czytamy w żartobliwym tweecie.

Niestety deweloper nie podzielił się konkretnymi statystykami, więc nie znamy dokładnej liczby fanów czarodziejstwa. Komentujący nie kryją jednak zdziwnienia. Wygląda na to, że w wśród społeczności utrwaliło się przekonanie, że największą popularnością cieszy się Barbarzyńca. Wielu stawiało też na Nekromantę, opierając się zapewne na doświadczeniach z otwartej bety.

Lekki ton wpisu zdaje się sugerować, że Blizzard ma w planach opublikowanie bardziej szczegółowych statystyk, a więc i oficjalnego rankingu popularności wszystkich klas. Kto wie, być może kolejne miejsca na podium okażą się równie zaskakujące?

„Super! W sumie nie jestem zdziwiony. Czarodziej był też najpopularnieszą klasą w Diablo 2. Osobiście nie jestem fanem, bo wolę Barbarzyńce (walką wręcz rządzi), ale te dwie klasy świetnie ze sobą działają, uwielbiam mieć czarodzieja w drużynie” - komentuje jeden z graczy.

Przy okazji warto wspomnieć, że do gry trafiła dziś mała, choć znacząca łatka. Naprawiono błąd, przez który niektórzy gracze teleportowali się do niewłaściwych lokacji po wejściu do podziemi. Wyeliminowano także sztuczkę, który pozwalała na proste „farmienie expa”. Jeśli szukacie porad w temacie zdobywanie doświadczenia i rozwijania postaci, zajrzyjcie do naszego poradnika Diablo 4.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze