Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kto wymyślił i stworzył Fortnite, kiedy powstała gra?

Najważniejsze, podstawowe pytania.

Na tej stronie dowiesz się, kto stoi za niezwykle popularną grą battle royale - Fortnite, a także kiedy powstała ta produkcja. Prezentujemy najważniejsze informacje dla wszystkich chętnych dowiedzieć się czegoś więcej o ulubionym tytule.

Fortnite zaprojektowała, stworzyła i wydała amerykańska firma Epic Games - stąd nazwa programu uruchamiającego grę, Epic Games Launcher. Siedziba firmy znajduje się w stanie Karoliny Północnej.

Epic Games to autorzy starszych i nieco mniej znanych gier, takich jak Epic Pinball, Jill of the Jungle, Jazz Jackrabbit, Jazz Jackrabbit 2 i One Must Fall: 2097. To także twórcy serii strzelanek Unreal i Gears of War oraz silnika Unreal Engine, którego kolejne wersje napędzały dziesiątki różnych gier, w tym wszystkie przyszłe produkcje omawianej firmy - również Fortnite.

Założycielem i szefem Epic Games jest Tim Sweeney, który odpowiada za stworzenie wspomnianego wcześniej Unreal Engine. Majątek dewelopera ocenia się na 7,20 miliardów dolarów (stan na lipiec 2019 roku).

Przejdźmy teraz do drugiego pytania z tytułu tego artykułu. Po raz pierwszy świat usłyszał o Fortnite w 2011 roku podczas Spike Video Game Awards - zaledwie trzy tygodnie po tym, jak firma wpadł na pomysł stworzenia gry.

Gra miała zadebiutować w 2013 roku, ale dopiero w 2015 uruchomiono testy beta, dając 50 tys. użytkownikom szansę sprawdzenia produkcji. Wtedy jeszcze deweloperzy stawiali wyłącznie na Ratowanie Świata - tryb, który został niemal całkowicie wyparty przez battle royale.

Samo battle royale miało swoją premierę w sierpniu 2017 roku. Rok później tryb zdobył ogromną popularność, a twórcy byli już pewni, że chcą niemal w pełni inwestować w ten wariant rozgrywki, a nie Ratowanie Świata.

Co ciekawe, według twórców gra wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu.

Następnie: Fortnite: Ratowanie Świata - cena i szczegóły. Czy tryb będzie dostępny za darmo?

Spis treści: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Poprzednio: Fortnite - co to znaczy? Skąd pochodzi nazwa gry

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze