Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Krytykowane remastery GTA najwyraźniej trafią na urządzenia mobilne później niż planowano

Take-Two przesuwa premierę?

Take-Two najwyraźniej przesunęło premierę mobilnej wersji kontrowersyjnego GTA: The Trilogy - The Definitive Edition, czyli kolekcji remasterów trzech starszych części serii.

Jeszcze w lutym zapewniano, że paczka pojawi się na telefonach i tabletach w pierwszej połowie bieżącego roku kalendarzowego. Jak zwraca uwagę serwis VGC, najnowszy raport finansowy wydawcy ujawnia jednak, że najpewniej zadebiutuje później.

Take-Two przekonuje, że GTA: The Trilogy - The Definitive Edition ukaże się w aktualnym roku finansowym, który dla spółki kończy się 31 marca 2023 r. Oczywiście wciąż istnieje możliwość, że kolekcja pojawi się w tym lub przyszłym miesiącu, ale jest to mało prawdopodobne, zwłaszcza, że zostałoby wyraźnie zaznaczone przez przedstawicieli firmy.

Odświeżone wersje na PC i konsolach krytykowano za liczne błędy techniczne, W odbiorze remasterów nie pomogło tymczasowe wycofanie gier ze sprzedaży na komputerach z powodu zaimplementowania w plikach nielicencjonowanej muzyki i wiadomości od twórców.

Niedawno nasi koledzy z Digital Foundry przyjrzeli się poprawkom, jakie zaimplementowano do GTA: The Trilogy - The Definitive Edition. Eksperci przekonują, że produkcje działają lepiej, choć wciąż nie brakuje usterek i problemów.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze