Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kratos trafił na Xbox jako fatalna podróbka God of War

Produkcję usunięto już ze sklepu.

Przez kilka dni w sklepie Xbox gracze mogli kupić zaskakującą grę - War Gods Zeus of Child za niecałe 20 złotych. Tytuł zachęcał właśnie niewygórowaną ceną oraz znajomą twarzą spartańskiego wojownika na okładce, ale szybko okazało się, że jest to nieudana podróbka serii God of War.

God of Warning, jak ochrzczono postać wyglądającą niczym zubożony, oryginalny model Kratosa, miał nawet topór przypominający Lewiatana i walczył z potworami. Na tym jednak koniec podobieństw. Zapomnijcie o jakiekolwiek fabule, płynnych animacjach czy choćby sensownej walce.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach, tytuł usunięto ze sklepu i nie da się go już kupić. Nic dziwnego, ponieważ w grze wykorzystano najprawdopodobniej modele postaci wyciągnięte z innych produkcji. Trudno też powiedzieć, czy to żart, próba łatwego zarobku czy autorzy chcieli po prostu zrobić przyjemność Philowi Spencerowi, który nie może doczekać się premiery God of War: Ragnarok?

A któż to zjawił się na Xboksie?!

Przy okazji jednak gry tego rodzaju zwracają uwagę na szerszy problem, jakim jest kontrola jakości sklepu Xbox. Obecnie praktycznie każdy może publikować tam swoje aplikacje. Nie przechodzą one bowiem szczególnej weryfikacji - wystarczy wypełnić wszystkie niezbędne opisy produktu i przypisać odpowiednie tagi. Nawet przyznanie kategorii wiekowej odbywa się automatycznie po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań w specjalnym formularzu.

War Gods Zeus of Child to nie pierwsza tego typu podróbka studia Dolaka. Wcześniej firma wydała też coś przypominającego Fall Guys - Dinasaur Falling Survival. Ta produkcja nadal dostępna jest w sklepie Xbox, gdzie kosztuje 18,49 zł.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze