Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kozacy wkroczą do Europa Universalis 4 w kolejnym DLC

Plus: posiadłości i inne opcje.

Paradox Interactive ujawniło, że kolejne rozszerzenie do strategii Europa Universalis 4 skoncentruje się na Kozakach, dodając także kolejne opcje dyplomatyczne.

Ciekawe z jakiej gry ten screen

Dodatek The Cossacks zadebiutuje pod koniec 2015 roku.

Największą innowacją jest system Posiadłości (ang. Estate). Gracze będą mogli oddać kontrolę nad prowincją lokalnym frakcjom: duchowieństwu, szlachcie czy właśnie Kozakom.

W tym ostatnim przypadku w takich terenach kraju zmniejszą się przychody, ale pojawi się więcej siły roboczej czy też taniej kawalerii. Trzeba jednak uważać, by nasi „zarządcy” nie poczuli się na swoich włościach zbyt pewnie i nie zaczęli spiskować.

Inne nowości w systemie dyplomacji to możliwość ogłaszania światu, co sądzimy o naszych sąsiadach czy deklarowanie zainteresowania określonymi prowincjami.

Nowe wierzenie to madziarski tengryzm. Plemiona nomadyczne będą musiały kontrolować współczynnik jedności hordy, zwiększany poprzez regularne plądrowanie okolicy.

Gracze zmienią kulturę w prowincjach, a także ustalą politykę podczas spotkań z tubylcami podczas prób kolonizacji: podejście pokojowe, handlowe lub agresywne.

Dodatkowe opcje w przypadku szpiegów pozwolą studiować technologię bardziej zaawansowanych krajów i skłaniać wewnętrzne frakcje do ogłoszenia niepodległości.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze