Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Koszmar minionego lata” otrzyma nowy sequel. Powrócą gwiazdy oryginału

Który zadebiutował 26 lat temu.

Horror „Koszmar minionego lata” doczeka się nowej kontynuacji. Co więcej, wytwórnia Sony chce namówić do powrotu Jennifer Love Hewitt i Freddie Prinze Jr, czyli gwiazdy oryginału z 1997 roku.

Projekt ma poprowadzić Jennifer Kaytin Robinson, scenarzystka widowiska „Thor: Miłość i grom”, a rozpisze go Leah McKendrick, producentka między innymi filmu „M.F.A.”. Jak informuje portal Deadline, wytwórnia Sony postanowiła nie restartować serii, ale zrealizować kontynuację na wzór cyklu „Krzyk”, którego szósta odsłona powróci do kin już 8 marca.

To oznacza, że na ekranie obok znanych gwiazd pojawi się także grono nowych bohaterów. Nie znamy na razie szczegółów fabularnych sequela. Przypomnijmy, że „Koszmar minionego lata” opowiadał o grupie czterech młodych przyjaciół, którzy w trakcie wspólnego powrotu samochodem z festynu potrącają tajemniczego człowieka w pelerynie.

Oryginalny „Koszmar minionego lata” został najlepiej przyjęty spośród wszystkich wersji tej historii

Chwilę później bohaterowie postanawiają nie powiadamiać policję o wypadku i wrzucić ciało mężczyzny do morza. Dokładnie rok po tych wydarzeniach, jedna z bohaterek otrzymuje list o treści „wiem, co zrobiłaś minionego lata”.

Warto zwrócić uwagę, że oryginał z 1997 roku doczekał się już dwóch sequeli. „Koszmar następnego lata” powstał rok później, a „Koszmar kolejnego lata” w 2006 roku. Natomiast dwa lata temu na platformie Amazon Prime Video ukazał się serialowy reboot „Koszmaru minionego lata”, który został anulowany po jednym sezonie.

O autorze
Komentarze