Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

"Kosmiczne Dark Souls" zmierza na PS5 i Xbox Series X/S

Hellpoint w udoskonalonej wersji.
  • Hellpoint w 2021 roku trafi na PS5 i Xbox Series X/S
  • Na nowych konsolach gra otrzyma dwa tryby działania
  • W planach darmowy upgrade dla posiadaczy konsol obecnej generacji

Twórcy dostępnego obecnie na PC i konsolach obecnej generacji Hellpoint poinformowali, że w 2021 roku gra pojawi się na PS5 i Xbox Series X/S.

Produkcja jest tytułem w stylu Dark Souls, co oznacza, że wyróżnia się między innymi bardzo wysokim poziomem trudności. Akcję osadzono w realiach science-fiction, a konkretnie na stacji kosmicznej opanowanej przez międzywymiarowe istoty.

Na PS5 i Xbox Series X gra zaoferuje dwa tryby działania: wydajnościowy z dynamicznym 4K i 60 klatkami na sekundę oraz jakościowy z natywnym 4K i 30 FPS. Na nowych konsolach znacznie skrócone zostaną też czasy ładowania.

Do momentu premiery udoskonalonej wersji, na platformach następnej generacji tytuł uruchomimy w ramach wstecznej kompatybilności. Twórcy obiecują, że produkcja nadal powinna funkcjonować nieco lepiej, a w planach jest aktualizacja, która zniesie limit wyświetlanych klatek na sekundę.

Zapewniono jednocześnie, że posiadacze wydań PS4 i Xbox One otrzymają darmowy upgrade do edycji dostosowanej do PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze