Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kosmici nadciągają do Elite Dangerous w następnej łatce

Premiera 26 września.

Studio Frontier Developments sprecyzowało, że kosmici z rasy thargoidów pojawią się w kosmicznym symulatorze Elite Dangerous jeszcze w tym miesiącu, 26 września.

Mowa o łatce 2.4, zatytułowanej - jakże odpowiednio - The Return, czyli Powrót. Aktualizację zapowiadano już w lipcu, lecz wtedy mówiono tylko o debiucie w trzecim kwartale tego roku.

Ups

„W dniu premiery wejdziecie w interakcje z najbardziej tajemniczymi i śmiercionośnymi istotami, na jakie dotychczas natknęliście się w galaktyce Elite Dangerous, czyli thargoidami” - napisano na oficjalnym forum dyskusyjnym.

„Następnie Elite Dangerous 2.4: The Return będzie kontynuowało publikację interaktywnych treści bazujących na narracji, w nadchodzących miesiącach” - dodał Edward Lewis z Frontier.

Wskazówki na temat wrogiej rasy pojawiały się w grze już od lat. W kwietniu 2015 roku szef studia - David Braben - zasugerował, że w świecie gry jest jeszcze sporo do odkrycia, co wysłało setki graczy na poszukiwania.

Latem ubiegłego roku badacze znaleźli kilka interesujących wskazówek, takich jak tajemnicze sondy. Te po zeskanowaniu na krótki moment unieruchamiały statek skanującego, emitując także dziwny dźwięk.

Później posiadacz wersji Xbox One o pseudonimie „DP Sayre” natknął się na jednostkę, która już na pewno nie jest sondą i wygląda właśnie jak jednostki thargoidów, ujawnione w poniższym trailerze:

W poprzednich odsłonach serii thargoidzi byli agresywną rasą dużych insektów, przybywającą spoza znanej galaktyki.

Deweloperzy nie ujawnili innych szczegółów na temat łatki 2.4. Takie podejście nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ twórcy w przeszłości zapewniali, że aktualizacja ma zaskakiwać i koncentruje się właśnie na fabule, nie na zmianach technicznych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze