Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koreańskie Diablo dominuje na Steamie. Lost Ark z milionem graczy

Mimo problemów z serwerami.

Wczoraj późnym wieczorem - po kilkugodzinnym opóźnieniu - uruchomiono serwery Lost Ark dla wszystkich graczy. Produkcja odniosła duży sukces, niemal od razu dominując Steama.

Aktualnie w darmową produkcję koreańskich studiów Smilegate i Tripod gra jednocześnie ponad milion użytkowników. Tym samym pozycja jest na najpopularniejszym tytułem w sklepie Valve, wyprzedzając znacznie CS:GO i Dotę 2.

Dane gromadzone przez serwis SteamDB wskazują, że uzyskany przez Lost Ark wynik to obecnie piąty najlepszy w historii słynnej platformy dystrybucji cyfrowej. Rezultat jednak może być jeszcze wyższy, bo do zabawy dołączają kolejne osoby.

Lost Ark pnie się na szczyt (źródło: SteamDB)

To jednak już drugi wzrost liczby graczy. Pierwszy szczyt zaobserwowano w godzinach nocnych, kiedy to na serwerach zgromadzonych było około 984 tysięcy użytkowników, co również plasowało tytuł na pierwszym miejscu najpopularniejszych gier Steama.

Lost Ark bije rekordy mimo problemów z serwerami. Zainteresowanie przełożyło się na obciążenie infrastruktury i musiano ograniczyć możliwość tworzenia nowych postaci. Dostawiono tez dodatkowe serwery, a w celu zachęcenia graczy do zabawy w mniej zatłoczonych regionach umożliwiono ponowne aktywowanie bonusów z kupionych wcześniej paczek Founder's.

Wydana przez Amazon gra to MMO, które pod względem rozgrywki przypomina Diablo. Wydarzenia ukazane są więc w rzucie izometrycznym, a gracze walczą z zastępami wrogów kierując jedną z wybranych klas postaci.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły