Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kopacze kryptowalut znaleźli sposób na obejście ograniczeń Nvidii

Specjalny program i sterownik.

Specjalny program oraz sterowniki kart graficznych odblokuje pełnię możliwości urządzeń z rodziny RTX przy kopaniu kryptowalut, domyślnie blokowaną przez Nvidię.

Firma wprowadziła ograniczenie przy wydobywaniu Ethereum, starając się poprawić dostępność kart w rękach zwykłych odbiorców. Nie do końca pomogło, a teraz aplikacja Nvidia LHR Unlocker rzekomo zniesie limity.

Program przygotował niejaki Sergey. Jak zapewnia, jego kod modyfikuje BIOS kart graficznych z rodziny RTX 3000, a także układów do stacji roboczych, z serii A. Aby skorzystać z oprogramowania, twórcy trzeba zaufać w pełni, instalując także zmodyfikowane sterowniki.

Aplikacja powinna zostać udostępniona 26 lutego, a programista chwali się, że we wstępnych testach uzyskał prędkości „kopania” zwiększone nawet o 50 procent.

Poprosimy

Jeśli zapewnienia Sergeya okażą się być prawdziwe, wszystko to może raz jeszcze mieć spory wpływ na rynek kart graficznych i na dostępność urządzeń. Pozostaje jednak pytanie - na jak długo?

Etherem jest bowiem coraz bliżej przejścia z wymagającego pod względem obliczeniowym modelu „Proof of Work” na „Proof of Stake”. Szczegóły w naszej wiadomości z maja ubiegłego roku.

Co więcej, opłacalność wydobywania kryptowalut spada już od dłuższego czasu. W przypadku RTX 3080 Ti wynosi obecnie już tylko 3,50 dolara dziennie, nawet przy odblokowanej prędkości. Biorąc pod uwagę cenę karty, zakup zwróci się dopiero po około 500 dniach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze