Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kooperacyjne Warhammer: End Times z datą premiery na PS4 i Xbox One

W zestawie z DLC.

Kooperacyjna gra akcji Warhammer: End Times - Vermintide doczeka się w końcu debiutu na PlayStation 4 i Xbox One. Datę premiery na konsolach ustalono na 4 października.

Dziwne te pieski

Odsłony na sprzęt Microsoftu i Sony zapowiadane były od samego początku, lecz dotychczas gracze mogli zapoznać się tylko z wersją PC, wydaną w październiku 2015 roku.

Dzięki temu twórcy ze studia Fatshark mieli czas na dopracowanie wersji na komputery osobiste, co przełożyło się na imponującą sprzedaż na poziomie ponad pół miliona egzemplarzy.

Na konsolach dostępna będzie rozszerzona wersja gry, zawierająca wszystkie wydane do tej pory DLC, w tryb Last Stand, jak i dwie dostępne do niego mapy, na których gracze odpierają hordy Skavenów.

Dostępne będą również Sigmar's Blessing i DLC Drachenfels, zawierający trzy dodatkowe mapy, usytuowane poza Ubersreik. Nie wspomniano za to o dodatku Schluesselschloss, z akcją na terenie tytułowej fortecy.

Firma Nordic Games wyda wersje pudełkowe na konsolach, ale nie jest obecnie jasne, czy zainteresuje się nimi któryś z polskich dystrybutorów.

Rozgrywka Vermintide przypomina w założeniach cykl Left 4 Dead, choć o wiele częściej korzystamy z broni białej. Po każdej misji otrzymujemy wybieraną losowo nagrodę.

Jak sugeruje sam tytuł, akcja toczy się w mrocznym uniwersum Warhammera. Walczymy z plagą skavenów, wybierając jedną z pięciu klas postaci, w tym łowcę wiedźm, kransoluda z toporem i kuszą czy czarodzieja.

„Gra robi wiele rzeczy lepiej niż najpopularniejszy przedstawiciel gatunku, Left 4 Dead. System łupów i wyraźne różnice między postaciami to spore zalety, ale najważniejszy jest nacisk na walkę w zwarciu” - napisał Artur w recenzji Warhammer: End Times na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze