Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kontrowersyjne Ready or Not tymczasowo wycofano ze Steama. Poszło o etap w klubie nocnym

Gra już jednak wróciła do oferty.

Ready or Not to taktyczna strzelanka, która wzbudziła kontrowersje planami dodania misji ze strzelaniną w szkole. Teraz o grze znowu zrobiło się głośno - produkcję tymczasowo wycofano ze Steama z powodu etapu w klubie nocnym. Pozycję już jednak przywrócono.

Tytuł zniknął z katalogu popularnej platformy dystrybucji cyfrowej kilka dni temu. Twórcy ze studia Void Interactive początkowo przekonywali, że przyczyną usunięcia pozycji jest błąd techniczny, ale niektórzy podejrzewali, że mogło chodzić o wprowadzone niedawno zadanie.

Misja przedstawia atak terrorystyczny na klub nocny z masową strzelaniną i rozrzuconymi po planszy ciałami. Doliwy do ognia dolewa fakt, że etap pojawił się w grze w rocznicę strzelaniny, która w 2016 roku miała miejsce w klubie nocnym Pulse na Florydzie.

Twórcy ostatecznie przyznali, że przyczyną usunięcia strzelanki jest wspomniana misja. Przekonują jednak, że nie chodzi o charakter treści pokazanych w zadaniu, a rzekome naruszenie własności intelektualnej.

Problemy związane z IP traktujemy bardzo poważnie i w geście dobrej woli postanowiliśmy usunąć omawiane materiały i odniesienia do nich z Ready or Not oraz z naszych mediów społecznościowych lub innych publikacji” - piszą deweloperzy w oficjalnym komunikacie.

Przedstawiciele Void Interactive zapewniili jednocześnie, że produkcja wróci na Steama, kiedy autorzy zakończą proces wprowadzania niezbędnych zmian. Tak też się stało: tytuł jest ponownie dostępny w ofercie platformy Valve.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze