Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kontroler Xbox Series X także dla mniejszych dłoni - wszystko o padzie nowej konsoli

Zmieniony krzyżak, wypustki, większa responsywność.

Microsoft przedstawił najważniejsze cechy kontrolera do Xbox Series X, opowiadając między innymi o filozofii tworzenia nowego pada i ulepszonej ergonomii. Poniżej wszystkie informacje, wraz ze zdjęciami.

Przede wszystkim, producenci dostosowali urządzenie również do mniejszych dłoni, przy okazji nie wpływając negatywnie na właścicieli dużych rąk. - Osiągnęliśmy to, zaokrąglając spusty, nieco zmniejszając i zaokrąglając części wokół spustów, a także starannie rzeźbiąc uchwyty - tłumaczy Ryan Whitaker, starszy projektant w dziale Xbox.

Pad do Series X to także nowy „krzyżak”, zbudowany na bazie okręgu. Konstrukcja, która jest hybrydą poprzednich rozwiązań (Xbox One i 360) ma zapewnić skuteczność w wielu grach, bez potrzeby wymieniania komponentu na różne wersje, jak ma to miejsce w przypadku kontrolerów Elite. Przycisk jest też nieco głębszy niż ostatnio. - Gracze natychmiast poczują wzrost wydajności - zapewnia Whitaker.

Microsoft twierdzi, że nowy kontroler oferuje zwiększoną responsywność, czyli szybciej reaguje na polecenia. Służy temu technika Dynamic Latency Input, dzięki której informacje z urządzenia są częściej wysyłane do konsoli.

Poruszono też kwestię tekstury i materiału - projektanci dodali delikatne wypustki na triggerach i bumperach, a także na uchwytach - choć w ostatnim przypadku chropowatość jest mniejsza. D-pad, bumpery i triggery mają też matowe wykończenie.

Pad z łatwością połączy się z Xbox One, a także PC oraz sprzętem na systemach Android oraz iOS. Kontroler jest też w stanie zapamiętać wiele urządzeń, więc przełączanie się między nimi będzie rzekomo płynniejsze. Port to oczywiście USB typu C, które staje się już standardem.

W publikacji wspomniano też o przycisku Share, wzorowanym na podobnej funkcji pada do PS4. Nie pojawiły się jednak żadne istotne informacje - opcja służy po prostu do szybkiego dzielenia się ciekawymi momentami ze znajomymi.

Źródło: Microsoft

Następnie: Demo Resident Evil 3 jeszcze w tym tygodniu

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze