Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsultant - zakończenie: co się wydarzyło

Wyjaśniamy najważniejsze wątki serialu.

„Konsultant” to serial oparty na książce Bentleya Little o tym samym tytule. Produkcja łączy w sobie elementy dramatu i kryminału. Tytułowy bohater przejmuje stery w firmie CompWare, a pracownicy muszą dopasować się do jego bezkompromisowych metod prowadzenia biznesu. Na tej stronie opisujemy i wyjaśniamy zakończenie „Konsultanta”.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zdradzamy tu zakończenie serialu „Konsultant”. Jeśli znalazłeś się tu przez przypadek, przejdź na stronę główną serwisu i znajdź coś fajnego do czytania.


Na tej stronie:


Co wydarzyło się w serialu Konsultant

Podczas wizytacji uczniów w siedzibie CompWare, ginie jej właściciel, Sang-woo. Zostaje zastrzelony przez jednego z odwiedzających, Tokyo. Jak się później dowiadujemy, chłopiec został umieszczony w oddziale zamkniętym.

W firmie pojawia się konsultant, z którym Sang podpisał umowę na dwa tygodnie przed śmiercią. Przedstawia się jako Regus Pattof. Wprowadza surowe zasady, nie uznając przy tym żadnych kompromisów.

Elaine przedstawia się jako rzeczniczka do spraw kreatywnych, a Craig jest programistą CompWare. Łączą siły, by odkryć, kim tak naprawdę jest Pattof. Dowiadują się, że poprzedni pracodawca również zginął dwa tygodnie po podpisaniu umowy z mężczyzną.

Konsultant wydaje się nigdy nie opuszczać biura. Zawsze jest gotowy do działania. Posiada wiedzę na temat każdego ze swoich podwładnych, gdyż dysponuje ich niezwykle szczegółowymi aktami. Ma jednak niebywały problem z wchodzeniem po schodach, co często jest w serialu podkreślane. Pattof pozbywa się z firmy mamy Sanga, która mogłaby przeszkadzać mu w prowadzeniu biznesu. Elaine podejrzewa, że mężczyzna mógł ją zabić.

Patti pomaga Pattofowi podczas wchodzenia na schody

Pattof z chęcią obserwuje rywalizację pomiędzy pracownikami. Docenia projekt gry Craiga, który zamierza wydać. Dzięki prototypowi gry, programista umieszcza w telefonie Pattofa nadajnik śledzący. Konsultant zbliża się do narzeczonej informatyka, Patti. Chce ją przekonać, że Elaine i Craiga coś łączy.


Co przynosi śledztwo Elaine i Craiga

Craig, stojąc pod ścianą, zaprasza nowego szefa na piwo. Pattof upija programistę i zabiera go do tajemniczego lokalu, gdzie poznaje Milani. Kobieta ma uszkodzoną twarz i protezę nogi. Zostaje uprowadzona przez tajemniczych mężczyzn i wrzucona do auta Pattofa.

Craig wypuszcza Milani, gdy tylko Konsultant oddala się od pojazdu. Blondynka ucieka, wcześniej wspominając Craigowi, by odnalazł Franka Floreza, aby dowiedzieć się prawdy o swoim szefie.

Przerażona Milani naprowadza Craiga na trop nieznanego mężczyzny

Programista rusza na poszukiwania tajemniczej postaci. Okazuje się, że mężczyzna prowadzi sklep jubilerski. Jak wyjawia Frank, przez bardzo długi czas otrzymywał zlecenia od lekarzy z pobliskiego szpitala. Miał tworzyć poszczególne elementy ze złota z zachowaniem wyznaczonych proporcji. Zamówienia składały różne osoby, lecz czek zawsze podpisywany był jako Regus Pattof. Łącznie wytworzył 206 elementów.

Okazuje się, że imię i nazwisko mężczyzny jest fałszywe. To skrót Reg. U. S. Pat. Off, co oznacza w dosłownym tłumaczeniu „zarejestrowany w Urzędzie Patentowym USA”. Florez oznajmia, że przez lata tworzył ludzki szkielet ze złota.


Zakończenie serialu

Znika narzeczona Craiga, Patti. Programista podejrzewa, że Pattof ma szkielet ze złotych kości. Wraz z koleżanką z pracy, Amy, odkrywają, że szef codziennie odbywa trasę z firmy do przenośnej toalety.

Konsultant wypuszcza grę Craiga pod zmienioną nazwą - Odyseja w dżungli Pana Sanga. Produkt okazuje się dużym sukcesem, na co wskazuje liczba użytkowników, która szybko przekracza milion. Elaine i Craig odnajdują mamę Sanga, która, wbrew podejrzeniom, otrzymała pomoc od Pattofa. Tytułowy bohater składa swoją ofertę szefowej firmy Pterodactyl Robotics.

Pracownicy świętują sukces gry, którą na rynek postanawia wypuścić Pattof

Craig dowiaduje się, że szef przetrzymuje jego narzeczoną. Wraz z Elaine postanawia się z nim rozprawić. Kierując się swoimi podejrzeniami, sięga po młot i narusza szklaną podłogę pod Pattofem. Pod ciężarem mężczyzny podłoże się zarywa. Spada on na stół bankietowy. Craig zabiera duży palec od stopy Konsultanta, który to leży wśród przystawek. Elaine ratuje Patti z archiwum, w którym przepisywała akta na maszynie do pisania.

Craig postanawia sprawdzić, czy jego teoria się potwierdzi. Rozgotowuje palec Pattofa i oczyszcza go ze skóry. Okazuje się, że otrzymuje złotą kość, o której mówił mu złotnik Franz Florez. Jest to dla niego potwierdzenie, że Konsultant nie jest tym, za kogo się podaje.

Pattof odchodzi z CompWare, znikając z dnia na dzień tuż po feralnym wieczorze. Kolejnego dnia na drzwiach jego starego gabinetu pojawiają się dane Elaine. To sugeruje, że to ona przejmuje dowodzenie w firmie.

Elaine najprawdopodobniej zostaje nową szefową CompWare

Dwa tygodnie po złożonej propozycji przez Konsultanta, właścicielka firmy Pterodactyl Robotics popełnia samobójstwo. To oznacza, że Regus Pattof przejmuje fotel szefa w kolejnej firmie.

Więcej o serialu Konsultant:

O autorze

Zuzanna Kwasek

Autorka

Komentarze