Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsolowa wersja Divinity: Original Sin debiutuje 27 października

Zmiany trafią za darmo na PC.

Niezależne Larian Studios potwierdziło, że rozbudowana wersja Divinity: Original Sin ukaże się 27 października na PlayStation 4 i Xbox One.

Wersja PC

Poprzednio informowano, że debiut odbędzie się „przed końcem października”. Wszystkie wprowadzane nowości i modyfikacje trafią tego samego dnia na PC, w ramach darmowej aktualizacji.

Zmieniło się całkiem sporo - zespół około 40 deweloperów zajął się niemal wszystkimi elementami gry. Na konsolach pojawi się oczywiście stosowny interfejs i natywna obsługa padów, a także tryby kooperacji - lokalnie na podzielonym ekranie lub w sieci.

Przygotowanie wsparcia dla DirectX 11 pozwoliło przeprojektować większość efektów graficznych, a kamera obraca się teraz w zakresie 360 stopni. Modyfikacji doczekała się fabuła, „wszystkie” potyczki, głosy postaci oraz sztuczna inteligencja.

Po udanej kampanii na Kickstarterze, studio Larian zajmuje się obecnie kontynuacją - Divinity: Original Sin 2. Sequel ukaże się pod koniec przyszłego roku, początkowo tylko na PC.

Pierwsza część skupia się na dwójce bohaterów, którzy zostają wysłani do nękanego przez nieumarłych i hordy orków miasteczka, by rozwiązać sprawę morderstwa. Grając samotnie kierujemy poczynaniami obu postaci, podczas gdy w trybie kooperacji każdy z graczy prowadzi jedną z nich.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze