Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsolka SNES Mini pozwoli przewinąć rozgrywkę

Jest też trailer.

Niektóre produkcje wydawane w latach 90. stawiały na bardzo wysoki poziom trudności, więc nowa funkcja wprowadzana w konsolce SNES Mini wydaje się być całkiem przydatna - możliwość przewinięcia akcji.

Nieco na wzór niektórych gier wyścigowych, po popełnieniu błędu nie będziemy musieli zaczynać od początku lub od zapisu, lecz cofniemy się kawałek i spróbujemy raz jeszcze.

Po lewej wersja europejska

Nintendo wyjaśnia, że zakres przewijania zależy od produkcji. W przypadku gier RPG - jak w Super Mario RPG - będzie to kilka minut. Tytułu stawiające bardziej na akcję - typu Super Mario World - to około 40 sekund, co powinno wystarczyć na trudny segment.

Nowe rozwiązanie widać w akcji w poniższym materiale wideo (w okolicach 2:15). Tworzymy specjalny punkt zapisu, następnie wybieramy przewijanie i wskazujemy odpowiedni moment, do którego chcemy wrócić.

Gracze będą mogli stworzyć maksymalnie cztery punkty zapisy.

Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System - w skrócie SNES Mini lub SNES Classic - zadebiutuje 29 września, także w Polsce. To miniaturowy, 16-bitowy system z pre-instalowanymi grami znanymi z oryginalnego, wydanego w 1992 roku SNES-a.

Niewielkich rozmiarów konsola nie oferuje opcji połączenia z internetem ani obsługi kartridżów. Wszystkie gry otrzymujemy na dysku urządzenia i nie możemy ich usunąć, ani też zainstalować nowych.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze