Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsole PlayStation 4 i PS Vita zadebiutują w Chinach w styczniu

Także w edycji ze smokiem na obudowie.

Sony ogłosiło, że konsole PlayStation 4 i PS Vita zadebiutują w Chinach już 11 stycznia przyszłego roku.

Jak donosi serwis Engadget, cena stacjonarnego systemu to 2899 yuanów (ok. 1580 zł), a urządzenia przenośnego - 1299 yuanów (ok. 705 zł). Dla porównania, Xbox One sprzedawany jest w tym kraju za 3699 yuanów (ok. 2010 zł), bez Kinecta.

Import konsol do Chin był do niedawna zakazany, ale w styczniu ograniczenie to zniesiono w specjalnej strefie ekonomicznej w Szanghaju, po 13 latach. Warto jednak zauważyć, że blokada ta nie była podobno zbyt restrykcyjna i sprzęt można było kupić z „alternatywnych” źródeł.

Teraz Sony planuje oferować „wysokiej jakości produkcje, dostosowane do warunków kraju oraz preferencji tutejszych graczy i zgodne z ustaleniami rządu”. Mowa tu oczywiście o dokładnej kontroli cenzora, jaką przejść musi każda proponowana produkcja. Obecnie trwa między innymi sprawdzanie Final Fantasy 10 i Lehman Legend pod kątem „wywrotowych” treści.

Chińskie PlayStation 4 i PS Vita dostępne będą w wersji białej i czarnej, ale także w interesującej edycji specjalnej, ze stylowym smokiem na obudowie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze