Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsole na prezent i pod choinkę 2018

Najlepsze zestawy na prezent.

Konsola to już większy wydatek niż gra czy gadżet związany z elektroniczną rozrywką. Biorąc jednak pod uwagę atrakcyjne obniżki cen, warto zastanowić się nad takim rodzajem gwiazdkowego prezentu.

Warto przy tym pamiętać, że konsola to najbardziej ekonomiczny sprzęt do grania. Komputerowe komponenty o odpowiedniej mocy potrafią być niezwykle drogie, a poza tym obsługa konsoli jest niezwykle prosta. Dodatkowo, konsole nie wymagają przeprowadzania żadnych czynności konserwacyjnych - kupujemy sprzęt, który starcza na długie lata.

Na rynku znajdziemy trzy najpopularniejsze konsole do gier: PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Każda wyróżnia się innymi cechami i wachlarzem dostępnych gier, dlatego warto przemyśleć zakup.

Poniżej prezentujemy skrótowy opis każdej z najpopularniejszych konsol, ale więcej szczegółów znajdziesz w osobnym artykule. Przy każdym modelu są też najatrakcyjniejsze oferty.PlayStation 4

PS4 to najchętniej wybierana konsola obecnej generacji. Użytkownikom na całym świecie przypadła do gustu w szczególności ze względu na wysoką jakość gier na wyłączność. Na konkurencyjnym sprzęcie nie zagramy chociażby w takie hity jak God of War, Uncharted 4 czy Spider-Man.

Niewątpliwą zaletą jest intuicyjny interfejs. Wszystko jest tutaj czytelne i wygodne w obsłudze, przynajmniej w porównaniu ze sprzętem firmy Microsoft.

Istotnym elementem związanym z PS4 jest PS Plus, a więc miesięczny abonament (240 zł za 12 miesięcy, 100 zł za 3 miesiące lub 33 zł za miesiąc), który umożliwia grę w trybach multiplayer, a także oferuje darmowe gry co miesiąc i okazjonalne zniżki.

PlayStation 4 kupimy w 3 wersjach: zwykłej, Slim (o mniejszych rozmiarach i lepiej wykonanych kontrolerach) i Pro (z mocniejszym sprzętem, pozwalającym wyświetlać gry w rozdzielczości 1440p lub skalowanym czy natywnym 4K).

Komu się spodoba? Osobom oczekującym wysokiej jakości gier na wyłączność.


Xbox One

Druga pod względem popularności konsola, która nie ma może tyle doskonałych gier na wyłączność, ale może się pochwalić kilkoma bardzo atrakcyjnymi opcjami, których próżno szukać u konkurencji.

Najważniejszą z nich jest wsteczna kompatybilność. Dzięki niej, na konsoli Microsoftu można uruchomić ponad 500 gier z Xboksa 360, a nawet niektóre tytuły z oryginalnego Xboksa.

Druga opcja to subskrypcja GamePas. Dzięki niej, za 40 zł miesięcznie, otrzymujemy dostęp do zbioru ponad setki gier - oraz za darmo możemy pobierać wszystkie najnowsze gry na wyłączność Xbox One i Windows 10.

Podobnie jak PS4, Xbox One oferuje pakiet comiesięcznych darmowych gier i rozgrywki wieloosobowej. Koszt to 29 zł.

Konsola Microsoftu również występuje w kilku wersjach. Możemy kupić wersję zwykłą, S (o mniejszych rozmiarach) oraz X, który mocą sprzętu przewyższa nawet PS4 Pro i pozwala na wyświetlanie wielu gier w natywnym 4K lub zwiększenie wyświetlanych na sekundę klatek.

Komu się spodoba? Graczom chcącym przypomnieć sobie starsze tytuły i oczekującym atrakcyjnego abonamentu z nowymi grami.


Nintendo Switch

To najbardziej wyróżniająca się konsola obecnej generacji, głównie ze względu na nietypowe połączenie sprzętu przenośnego ze stacjonarnym. W dowolnej chwili możemy odłączyć Switch od stacji dokującej i przenieść obraz z telewizora na ekran mobilny - wszystko płynnie i bezproblemowo.

Konsola zawdzięcza nazwę specyficznym kontrolerom, które odłączamy i podłączamy do boków ekranu - w zależności od preferowanego trybu rozgrywki. Taka budowa sprzętu pozwala też używać kontrolerów w standardowy sposób (wsuwając je w „ramę” w kształcie pada) lub trzymając je osobno.

Na Switch zagramy w kilka doskonałych i niespotykanych nigdzie indziej produkcji, jak Super Mario Odyssey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Konsola Nintendo doskonale nadaje się też do niewielkich gier indie - większość popularnych produkcji tego typu debiutuje też na omawianej platformie.

Należy wspomnieć, że Switch nie dorównuje poprzednikom mocą, jednak wciąż jest najbardziej imponującą technologicznie konsolą przenośną wyprodukowaną do tej pory.

Komu się spodoba? Miłośnikom specyficznych gier Nintendo, maniakom zabawnych tytułów rodzinnych i imprezowych oraz osobom oczekującym mocnej konsoli przenośnej.


PlayStation Classic

Doskonałym pomysłem na prezent - szczególnie dla nieco starszych graczy - jest PlayStation Classic, a więc kompaktowa wersja oryginalnej konsoli z 1994 roku.

W zestawie otrzymujemy 2 kontrolery i 20 fabrycznie zainstalowanych, klasycznych gier. To między innymi Final Fantasy 7, Tekken 7 czy Ridge Racer Type 4.

Zachowano wygląd i kolorystykę oryginalnego sprzętu, ale miniaturowa wersja jest o 45 proc. mniejsza. Oprócz padów otrzymujemy przewód HDMI łączący urządzenie z telewizorem oraz wirtualną kartę pamięci, na której można zapisywać przebieg poszczególnych gier.

Komu się spodoba? Wszystkim, którzy godzinami grali w produkcje złotej ery oryginalnego PlayStation.


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze