Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsola Xbox One otrzyma w listopadzie odświeżony interfejs

Oraz sporo innych zmian.

Microsoft opisał w szczegółach zawartość listopadowej aktualizacji oprogramowania Xbox One. W planach jest wprowadzenie wielu oczekiwanych funkcji, takich jak kompatybilność wsteczna i odświeżony intefejs.

Nowe ekrany menu mają pozwolić szybciej dostać się do interesujących aplikacji czy włączyć ostatnio uruchamiane gry. Łatwiejsze ma być także społecznościowe dzielenie się screenami czy klipami.

Zmodyfikowany panel Guide pozwoli zajrzeć do listy znajomych, sprawdzić ustawienia, powiadomienia czy wiadomości. Wszystko to bez wychodzenia z gry - zapewnia wydawca na oficjalnej stronie.

Funkcja kompatybilności wstecznej umożliwi włączenie tytułów z X360. Początkowo wsparcie otrzyma „ponad sto” produkcji, ale lista ma rozszerzać się w przyszłości.

Zmian doczeka się także sklep, gdzie Microsoft chce ułatwić wyszukiwanie interesującej zawartości. Poszerzane jest także wsparcie dla opcji OneGuide, integrującej konsolę z telewizorem.

Dokładna data premiery listopadowej łatki nie jest jeszcze znana, ale ma być to początek miesiąca. Dostęp do nowych opcji otrzymują już uczestnicy programu Xbox One Preview.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze