Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsola PlayStation 4 jako „laptop” z 22-calowym ekranem

Za skromne 4,6 tys. zł.

„Jedziemy na wycieczkę, bierzemy PlayStation 4 w teczkę” - mogą już zaśpiewać fani sprzętu Sony, o ile zdecydują się na zakup „przenośnej” wersji konsoli PS4, zbudowanej przez pomysłowego gracza.

Playbook

Inżynier-hobbysta Ed Zarick już wcześniej przygotował podobne rozwiązanie dla Xbox One. Konsola nowej generacji od Sony w wersji „laptopowej” jest nieco tańsza i kosztuje 1395 dolarów (ok.4640 zł), czyli ok. 100 dol. mniej.

Założenia są identyczne: wszystkie podzespoły PS4 umieszczono w obudowie wykonanej za pomocą drukarki 3D. Za wyświetlacz służy wbudowany ekran Vizio 1080p LED LCD o przekątnej 22 cali.

Aby nie łamać gwarancji, nie zdecydowano się na ingerencję w same układy urządzenia, ale twórca zdołał znacząco „spłaszczyć” sprzęt i zamontować nowe chłodzenie. Nadal wymagane jest niestety podpięcie konsoli do prądu.

Dzięki przygotowaniu wersji Xbox One zainteresowanie jest teraz tak duże, że Zarick wymaga wpłaty zaliczki w kwocie 750 dol. (ok. 2500 zł), by tylko dostać się na listę oczekujących. Zamówienia składać można na oficjalnej stronie.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze