Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsola Ataribox debiutuje wiosną przyszłego roku

Mały PC z Linuksem.

Konsola Ataribox zadebiutuje wiosną przyszłego roku, w cenie ustalonej na 249 - 299 dolarów. Nie znamy jeszcze kwoty w euro czy planów dla Polski.

Rozbieżność wynika z faktu, że sprzęt będzie dystrybuowany w edycjach specjalnych i z różnymi konfiguracjami pamięci. Jest na przykład Wood Edition, z prawdziwym drewnem na przedzie.

Jak ujawnił producent, w środku urządzenia znajdzie się procesor i układ graficzny produkcji AMD, jak w PS4 i Xbox One. Za system operacyjny posłuży zmodyfikowany Linux, z własnym interfejsem. Obudowa czerpie inspiracje z klasycznego Atari 2600.

W komunikacie nie podano dokładnej specyfikacji technicznej komponentów.

Podstawą będą sprzedawane razem z urządzeniem produkcje z przeszłości firmy Atari. Interesujące jest jednak podejście do systemu - ten będzie otwarty, co na dobrą sprawę czyni z „konsoli” komputer z Linuksem, z czym wiąże się na przykład możliwość uruchamiania innych gier.

Z oświadczenia dowiadujemy się także, że w serwisie Indiegogo wystartuje wkrótce kampania. Jak zapewnia producent, nie tyle w celu finansowania, co oceny zapotrzebowania.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze