Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koniec dostaw PS4? Znamy finalny wynik sprzedaży konsoli

Switch depcze Sony po piętach.

Sony przestało informować o liczbie konsol dostarczanych do sklepów, co może oznaczać zakończenie produkcji PlayStation 4. Ostatnie dane pochodzą z marca tego roku i możliwe, że kolejnych już nie zobaczymy.

Sprawę naświetlił analityk Daniel Ahmad, powołując się na ostatni raport finansowy opublikowany przez Sony. Wynika z niego, że do sklepów trafiło łącznie 117,2 miliona konsol PlayStation 4.

Analityk przedstawił też ciekawe wnioski. Jego zdaniem, Nintendo powinno do końca bieżącego roku fiskalnego przebić wynik Sony. Już w tej chwili do rekordu PS4 brakuje tylko 6,2 miliona sprzedanych Switchów (do tej pory rozeszło się ich 111 milionów sztuk).

Lepszymi wynikami od PlayStation 4 mogą poszczycić się tylko PlayStation 2 (155 mln), Nintendo DS (154 mln) oraz GameBoy/GameBoy Color (łącznie 118,7 mln sprzedanych handheldów).

Microsoft przez całą poprzednią generację pod względem sprzedanych konsol zostawał daleko w tyle za Sony. Szacuje się, że do sklepów trafiło około 50,52 milionów Xboxów One.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze