Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koniec Club Nintendo w Europie, w planach nowy program lojalnościowy

Gwiazdki dostępne do końca września.

Nintendo poinformowało, że jeszcze w tym roku planuje uruchomić nowy program lojalnościowy w Europie, w związku z czym zamknięta zostanie inicjatywa Club Nintendo, dostępna od 2007 roku.

Choć Club Nintendo nigdy nie było oficjalnie dostępne w Polsce, to część graczy z naszego kraju korzystała z programu, rejestrując swoje konsole na przykład w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie zgromadzone na koncie gwiazdki aktywne będą do końca września tego roku, więc japońska korporacja zachęca do ich wykorzystania przed tym terminem.

Od 1 kwietnia w pudełkach z grami nie znajdziemy już kodów umożliwiających rejestrację produktów w Club Nintendo, a od 20 kwietnia niemożliwa będzie rejestracja tytułów cyfrowych z eShopu. Znikną także standardowe ankiety, wypełniane po zakupie.

Klub ostatecznie zakończy działalność 30 września. Nintendo wyłączy wtedy możliwość rejestrowania nowych kont, zdobywania gwiazdek i wszystkie inne opcje programu.

Producent nie podał, kiedy może spodziewać się szczegółów na temat nowego programu lojalnościwego.

Club Nintendo powstał w grudniu 2007 roku, jak połączenie wcześniejszych programów VIP 24:7 i Club Member. W zamian za rejestrację gier i konsol gracze mogli odbierać bonusy i gadżety.

Piłki golfowe Mario, marzenie każdego fana
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze